Svátek má: Zuzana

Regiony

Velikost textu:

V karlovarské galerii umění konala tradiční akce pro tvořivé děti

V karlovarské galerii umění konala tradiční akce pro tvořivé děti

Galerie umění Karlovy Vary připravila již tradičně tvůrčí dílny výtvarného zaměření s denním docházením pro děti "Výtvarné léto v galerii".

Výtvarné léto v galerii
24. července 2020 - 12:00

Již posedmnácté se v měsíci červenci v karlovarské galerii umění konala tradiční akce pro 15 tvořivých dětí, které baví výtvarné aktivity. Galerie umění Karlovy Vary připravila formou příměstského letního tábora s denním docházením týdenní Výtvarné léto v galerii.

Děti se seznámily s různými výtvarnými technikami, ke kterým je pod vedením Jitky Barochové motivovala výstava plzeňského konceptuálního umělce Milana Maura Záznamy. Obrazy, kresby, instalace poskytly celou řadu obsahových i formálních inspirací. Během dopoledních výtvarných aktivit si tak děti vyzkoušely kresbu stínů i pomocí stínů, malbu přírodními pigmenty, které našly v okolí pramene Štěpánka, malovaly barvy a nálady slunce, ale využily i hlíny a bláta. Vznikla tak spousta přírodních záznamů z okolí galerie a taky vlajka pojednaná akční malbou v motýlích barvách.Po výborném obědě v hotelu Richmond byl čas i pro dětské hry v přilehlém parku. Odpolední činnosti vedené Milenou Jakubíkovou se soustředily na rukodělnou práci s materiálem – tentokrát především se šitou látkovou panenkou a jejími doplňky, ale děti vyzkoušely i výrobu ručního papíru a misky z papíroviny.

Letošní Výtvarné léto v galerii bylo ukončeno odpolední vernisáží, která se uskutečnila v pátek 17.7.2020 a její součástí bylo vztyčení dětmi vytvořené vlajky.

Karlovarskenovinky.cz informovala Lenka Tóthová z Galerie umění Karlovy Vary.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:gukv)