Svátek má: Dana

Regiony

Velikost textu:

V karlovarské galerii umění se konala tradiční akce pro tvořivé děti

V karlovarské galerii umění se konala tradiční akce pro tvořivé děti

Již pošestnácté se v měsíci červenci v karlovarské galerii umění konala tradiční akce pro 16 tvořivých dětí, které baví výtvarné aktivity.

Výtvarné léto v galerii
18. července 2019 - 12:00

Galerie umění Karlovy Vary připravila formou příměstského letního tábora s denním docházením týdenní Výtvarné léto v galerii. Děti se seznámily s různými výtvarnými technikami, ke kterým je pod vedením Jitky Barochové motivovala výstava významného českého sochaře Michala Gabriela Červený koberec.

Sochy a plastiky vytvořené klasickými i novátorskými technikami skýtaly celou řadu obsahových i formálních inspirací. Během dopoledních výtvarných aktivit si tak děti vyzkoušely kresbu, malbu, koláž, zkusily např. autoportrét nebo zasadily divoké Gabrielovy šelmy do jejich přirozeného prostředí nebo taky prostřednictvím kresby a koláže oživily jezdecký pomník Karla IV. Po výborném obědě v hotelu Richmond byl čas i pro dětské hry v přilehlém parku.

Odpolední činnosti vedené Milenou Jakubíkovou se soustředily na rukodělnou práci s materiálem – tentokrát především s keramickou hlínou, ale vyzkoušely i smaltování a šití. Děti si vytvořily keramické pítko pro ptáky, dlaždičku, bylinkovou vizitku i malou figurku podle Gabrielových Hráčů, smaltovaly lžičku a brož. Zpestřením tábora se stala úterní soutěž nazvaná Lázeňská stezka, při níž dvoučlenná rodinná družstva vyhledávala správné odpovědi týkající se uměleckých, architektonických a lázeňských zajímavostí mezi galerií a Thermalem. Soutěž byla završena návštěvou zmrzlinárny.Letošní Výtvarné léto v galerii bylo ukončeno odpolední výstavou všech vytvořených děl – vernisáž s hudebním programem se uskutečnila v pátek v prostorách galerie umění za velkého zájmu rodičů, prarodičů, sourozenců a kamarádů účastníků tábora. Tentokrát byla součástí vernisáže i dětská řetězová komentovaná prohlídka – děti v příznačném oděvu seznamovaly své blízké s Gabrielovými Hráči, bílými sochami, šelmami i novými ocelovými sochami a modelem pomníku Karla IV…..

Karlovarskenovinky.cz informovala Lenka Tóthová z Galerie umění Karlovy Vary.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:gu)