Svátek má: Vítězslav

Regiony

Velikost textu:

V Karlovarském kraji proběhne konference Péče o památky a krajinu

V Karlovarském kraji proběhne konference Péče o památky a krajinu

Třetího ročník konference Péče o památky a krajinu v Karlovarském kraji proběhne ve čtvrtek 14. února 2019 v Krajské knihovně v Karlových Varech – Dvorech.

Z plakátu k akci
7. února 2019 - 12:00

Akci pořádá Spolek pro dokumentaci a obnovu památek Karlovarska ve spolupráci s Karlovarským krajem. Podtitulem konference je prezentace činnosti spolků, obcí, odborných institucí a dalších organizací v oblasti záchrany a obnovy památek a kulturní krajiny na území Karlovarského kraje v roce 2018.

Záštitu nad konferencí převzaly paní náměstkyně hejtmanky Karlovarského kraje a radní pro oblast kultury a památkové péče Mgr. Daniela Seifertová a ředitelka územního odborného pracoviště Národního památkového ústavu v Lokti Mgr. Romana Riegerová.


Smyslem setkání je prezentovat veřejnosti ukázky příkladné péče o kulturní dědictví regionu, a představit vybrané realizované projekty a jejich iniciátory. Cílem konference je rovněž setkání zástupců nejrůznějších odvětví památkové péče v Karlovarském kraji a předávání si zkušeností při záchraně a obnově kulturního dědictví regionu.

V programu zazní přednášky na téma obnovy významných sakrálních staveb, záchrany rozsáhlých areálů panských sídel, krajinářských parků, či drobných památek v krajině Karlovarska, Sokolovska a Chebska. V souvislosti se 100. výročí konce 1. světové války bude zastoupeny různé způsoby péče o pietní místa a objekty spojené s úctou k padlým.  Představeny budou postupy při restaurování uměleckých děl a sochařských objektů a mnoho dalších zajímavých regionálních příspěvků.Mezi přednášejícími budou pracovníci regionálních muzeí a dalších odborných institucí, starostové obcí, zástupci nejrůznějších spolků i majitelé památkových objektů. Konference je tematicky zaměřena především na regionální památky a památkou péči, její význam však jistě přesahuje rovněž do oblasti cestovního ruchu, pro který jsou realizace záchrany a obnovy kulturního dědictví regionu důležitým aspektem rozvoje.

Program konference bude probíhat ve čtvrtek 14. února 2019 od 9.00 do 17.00 ve velkém sále Krajské knihovny v Karlových Varech – Dvorech.

Karlovarskenovinky.cz informoval Jaroslav Vyčichlo za Spolek pro dokumentaci a obnovu památek Karlovarska.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:spolekpdop)