Svátek má: Miloslava

Regiony

Velikost textu:

V Karlovarském kraji proběhne série veletrhů pracovních příležitostí

V Karlovarském kraji proběhne série veletrhů pracovních příležitostí

Veletrhy pracovních příležitostí se konají v rámci projektu Ze školy odpovědně na trh práce II.

Veletrh pracovních příležitostí
5. listopadu 2019 - 12:00

Ve dnech 6. – 21. 11. 2019 proběhne v Karlovarském kraji série veletrhů pracovních příležitostí (6. 11. 2019 v Chebu, KC Svoboda, 14. 11. 2019 v Sokolově, ISŠTE Sokolov – sportovní hala a 21. 11. 2019 v Karlových Varech, Lidový dům ve Staré Roli). Pořadatelem akcí je Krajská hospodářská komora Karlovarského kraje v aktivní spolupráci s Úřadem práce ČR. Přehlídky mohou lidé navštívit ve výše uvedených prostorách vždy mezi 9.00 – 16.00 hodinou.

Na veletrzích pracovních příležitostí se představí zaměstnavatelé působící v různých oblastech. Akce jsou určeny nejen nezaměstnaným, ale také čerstvým absolventům, stávajícím studentům, zkrátka všem, kteří hledají nebo chtějí změnit své stávající zaměstnání. Snahou je maximálně přispět ke sladění nabídky a poptávky na trhu práce.

„Všichni, kdo hledají práci, dostanou jedinečnou šanci kontaktovat na jednom místě a během jediného dne více zaměstnavatelů, případně si domluvit další jednání s těmi, se kterými najdou společnou řeč. Pro tyto případy doporučujeme zájemcům o práci, aby si s sebou vzali profesní životopis s kontaktními údaji a informacemi o získaném vzdělání a praxi,“ upozorňuje ředitelka Krajské pobočky ÚP ČR v Karlových Varech Alice Kalousková.

Na veletrzích bude mít své zastoupení také Úřad práce ČR. Jeho specialisté podají zaměstnavatelům i ostatním návštěvníkům poradenství v různých oblastech a informace o projektech, které ÚP ČR nabízí. Dozví se podrobnosti o těch národních - „Podpora odborného vzdělávání II“ (POVEZ II) a „Rozvoj systému podpory zaměstnávání osob se zdravotním postižením na volném trhu práce“ (OZP) a také o projektech regionálních - „Záruky pro mladé v Karlovarském kraji“, „Rodina není překážkou v Karlovarském kraji“, „Využij pracovní příležitost v Karlovarském kraji“ a „Zdravotní postižení není hendikep v Karlovarském kraji“.

„Velmi vítám aktivitu kolegů z Karlovarského kraje a všech ostatních partnerů. Nelze opomíjet také důležitost této akce pro naše klienty, kteří zde mohou nalézt příležitost k uplatnění se na trhu práce, a to díky široké poptávce po pracovní síle. Navíc - díky přítomnosti našich specialistů, získají řadu praktických a důležitých informací týkajících se celoživotního vzdělávání či nástrojů a opatření, které jim pomohou zvýšit jejich šance na pracovní uplatnění. V neposlední řadě nabídne burza hodně i zaměstnavatelům, kteří díky této aktivitě mohou získat řadu nových a tolik potřebných zaměstnanců. Obdobné akce pořádá ÚP ČR napříč celou republikou,“ upozorňuje generální ředitelka ÚP ČR Kateřina Sadílková.Veletrhy pracovních příležitostí se konají v rámci projektu Ze školy odpovědně na trh práce II (reg. č. CZ.03.1.48/0.0/0.0/17_084/0009726). Hlavním cílem projektu je podpořit zaměstnanost mladých lidí do 25 let věku v Karlovarském kraji, připravit je na vstup na pracovní trh a navázat dlouhodobou spolupráci mezi školami a místními zaměstnavateli. Cílovou skupinou jsou uchazeči a zájemci o zaměstnání a neaktivní osoby mladší 25 let. Jedná se o projekt v rámci Cílené výzvy na regionální projekty paktů zaměstnanosti v partnerství s ÚP ČR.

Další podrobnosti jsou k dispozici na webových stránkách Krajské hospodářské komory Karlovarského kraje. Účast na těchto akcích je pro zaměstnavatele, stejně jako vstup pro návštěvníky, zdarma.

Karlovarskenovinky.cz informovala Kateřina Beránková, tisková mluvčí Úřadu práce ČR.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:arch.mpkv)