Svátek má: Alexandra

Regiony

Velikost textu:

V Karlových Varech se chystá Den s Policií České republiky

V Karlových Varech se chystá Den s Policií České republiky

Krajské ředitelství policie Karlovarského kraje zve na Den s Policií České republiky.

Ilustrační foto
18.květen 2017 - 12:30

Policisté připravili zajímavý program. Těšit se můžete na různé akční ukázky pořádkové jednotky, policejních psovodů, zásahové jednotky, policejních koní. V akci uvidíte policejní dron i vrtulník.

Diváci se dozví zajímavé informace o historii bezpečnostních sborů a díky historické ukázce se budou moci přenést např. do období 1. republiky, kdy na území našeho státu se o bezpečnost občanů starali četníci a uniformovaní příslušníci stráže bezpečnosti.

Uslyšíte hrát ve dvou vstupech Hudbu Hradní stráže a Policie ČR nebo si budete moci prohlédnout budovu Krajského ředitelství policie.

"Přijďte se podívat, jak vypadá místo činu, různá vlákna v mikroskopu, zastřílet na laserovou střelnici nebo jak vypadají různé zbraně, vybavení pyrotechniků, potápěčů, pořádkové, dopravní a cizinecké policie," zvou organizátoři.


V programu policisté počítali i s nejmenšími účastníky. Pro ně mají připravenou velkou nafukovací loď, obří bubliny či různé plnění jednoduchých úkolů.

Den s Policií České republiky se koná 27. 5. 2017 od 13.00 hodin v areálu Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje. Informuje Policie České republiky – KŘP Karlovarského kraje.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:arch)