Svátek má: René

Regiony

Velikost textu:

V Karlových Varech vypuknou ve čtvrtek oslavy UNESCO

V Karlových Varech vypuknou ve čtvrtek oslavy UNESCO

Již více než dva roky se Karlovy Vary pyšní značkou UNESCO. Na Seznam světového dědictví byly zapsány jako člen Slavných lázeňských měst Evropy, tedy uskupení celkem jedenácti věhlasných lázní ze sedmi evropských zemí.

Karlovy Vary
26. září 2023 - 12:00

Od čtvrtka 28. září do neděle 1. října se v centru Karlových Varů uskuteční Oslavy světového dědictví UNESCO. Budou ve znamení hudby a jarmarku ve Smetanových sadech.

„Značku UNESCO jsme získali nejen díky přírodnímu bohatství, prvotřídní lázeňské péči, unikátní architektuře a terapeutické krajině, ale také díky pestrému kulturně společenskému životu, který zde udržujeme a podporujeme. Oslavy UNESCO mohou být lákadlem pro české turisty, které se snažíme oslovit. Možná ještě více jimi ale chceme potěšit naše obyvatele a připomenout jim tak, že ze vstupu do UNESCO profituje nejen město, ale i oni. Na celou akci a všechny koncerty je vstup zdarma,“ zve na čtyřdenní oslavy primátorka města Karlovy Vary Andrea Pfeffer Ferklová.Program bude situován do parku před Alžbětinými lázněmi. Mezi hvězdnými interprety se na podiu představí mimo jiné Michal Prokop, Michal Hrůza, Mňága a Žďorp, Xindl X nebo Jelen a vystoupí i řada zástupců regionální hudební scény. Koncerty doprovodí jarmark plný chutí, řemesel a zajímavých výrobků. Své umění předvede umělecký kovář, mezi řemeslnými výrobky se objeví keramika, figurky z foukaného skla, svíčky, originální šperky, textil nebo aromakosmetika. Chybět nebude občerstvení, víno z rodinného moravského vinařství, řemeslné pivo, pražená káva.

Program koncertů je dostupný na: https://mmkv.cz/cs/aktuality/oslavy-svetoveho-dedictvi-unesco

Karlovarskénovinky.cz informovala  Helena Kyselá, tisková mluvčí, Magistrát města Karlovy Vary.

(jv,karlovarskenovinky.cz,foto:arch)Souhlasíte a podporujete stávku odborářů?

Ano
transparent.gif transparent.gif
21%
Ne
transparent.gif transparent.gif
8%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
71%