Svátek má: Vít

Regiony

Velikost textu:

V Lokti by kraj mohl nabízet středoškolský obor uměleckého směru

V Lokti by kraj mohl nabízet středoškolský obor uměleckého směru

​Karlovarský kraj zvažuje budoucí využití Střední průmyslové školy v Lokti. Jedním ze záměrů je zavést v Lokti obor uměleckého směru, kde by mohli studovat středoškoláci, kteří jinak odcházejí na konzervatoř do Plzně nebo do Prahy.

SPŠ Loket
13. prosince 2018 - 12:00

„Jsme toho názoru, že obor uměleckého směru do královského města Lokte patří a škola takového typu v kraji dlouhodobě chybí. Samozřejmě jde zatím jen o myšlenku, kterou je zapotřebí rozvést do podrobností a jednat o ní s vedením města, zmapovat zájem, prověřit možnosti vytvoření zázemí pro studenty a pedagogy,“ uvedl krajský radní Jaroslav Bradáč.

Kraj zvažoval i další možnosti, například obnovit v Lokti technické obory, které tam bylo možné studovat v minulosti. „Ale všichni víme, že zájem o studium těchto oborů na loketské průmyslovce postupně klesal, a je otázka, jestli by se je podařilo naplnit. Přemýšleli jsme o tom, že by mohlo jít o některé technické obory, jež se v současnosti vyučují na ISŠTE Sokolov. Vedení Sokolova však deklarovalo, že i když by se do budoucna rozrůstaly aktivity ISŠTE související s otevřením pobočky policejní a vojenské školy, město to bude aktivně řešit,“ upřesnil radní.


Poprvé zasednou studenti oboru Strojírenství střední vojenské školy do lavic na ISŠTE Sokolov od příštího školního roku 2019/2020. Plánuje se také zvýšení počtu studentů policejní školy, v příštím roce by se měly naplnit dvě třídy prvního ročníku.

Informovala Jana Pavlíková za Krajský úřad Karlovarského kraje.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:kú)