Svátek má: Ivan

Regiony

Velikost textu:

V Nejdku vznikl velký workoutový a parkourový areál

V Nejdku vznikl velký workoutový a parkourový areál

V Nejdku u Karlových Varů slavnostně otevřela starostka Ludmila Vocelková velký sportovní areál. Ve sportovním areálu se obyvatelé města mohou věnovat workoutu či parkouru.

Workoutový a parkourový areál v Nejdku
23. listopadu 2018 - 12:00

Sportoviště má přes dvě stě metrů čtverečních a počtem prvků se řadí k nejkomplexnějším hřištím tohoto druhu v Karlovarském kraji.

Jedinečné propojení streetworkoutu a parkouru nabízí nový sportovní areál, který v Karlovarském kraji právě otevřelo město Nejdek. Sportoviště vybudovala společnost RVL13 a vzniklo díky podpoře města Nejdek.

Hřiště je přímo v centru města u náměstí Karla IV., před základní školou. Sportovcům přináší nejmodernější cvičební prvky pro venkovní cvičení –  streetworkout. Je ojedinělé tím, že kromě streetworkoutových prvků nabízí i cvičební prostor pro dnes tak populární parkour. Velké sportoviště má přes dvě stě metrů čtverečních. Počtem prvků jako jsou hrazdy, bradla, žebřiny, lavice, horizontální žebříky či prolézačky se řadí k nejkomplexnějším hřištím tohoto druhu v Karlovarském kraji.

Zprovoznění hřiště RVL13 v Nejdku proběhlo za účasti široké veřejnosti. Sportoviště slavnostně otevřela starostka města Ludmila Vocelková společně s místostarostkou Pavlínou Schwarzovou. Otevření doprovázela exhibice významných českých workoutových atletů pod vedením nejúspěšnějšího tuzemského streetworkoutera Petra Skokana. Veřejnost mohla, během exhibice, konzultovat správné provedené cviků s profesionály.

„Jsme velmi rádi, že jsme v našem městě mohli otevřít tak moderní hřiště, které nabízí možnost jak populárního cvičení s vlastní vahou – tedy workout, ale také dnes velmi oblíbený parkour, uvedla starostka Ludmila Vocelková.


Hřiště je určeno pro všechny, kteří si chtějí zacvičit vahou vlastního těla na čerstvém vzduchu – teenagery, jejich rodiče i aktivní seniory. Na své si přijdou i pakouristi. Všichni ocení měkký a bezpečný povrch dopadové plochy. Na přípravě hřiště se podíleli nejlepší tuzemští workouteři  – ti připomínkovali návrh a testovali jeho prvky.


O RVL13: Česká značka je největším evropským výrobcem streetworkoutových parků. Vyrábí certifikovaná hřiště venkovní, vnitřní, a také sportoviště, která vycházejí vstříc starším občanům a hendikepovaným. Všechna hřiště RVL13 jsou bedlivě testována, certifikována a splňují nejvyšší bezpečnostní a kvalitativní požadavky. RVL13 tak přináší řešení na míru, vstřícné ceny a bezkonkurenční životnost.

Karlovarskenovinky.cz informoval Filip Poštulka, mediální zástupce společnosti.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:f.poštulka)