Svátek má: Lenka

Regiony

Velikost textu:

V Plzni se uskutečnil první letošní seminář soutěže T-Mobile Rozjezdy

V Plzni se uskutečnil první letošní seminář soutěže T-Mobile Rozjezdy

Vítězkou T-Mobile Rozjezdů v Karlovarském kraji je Jitka Tomanová s výrobou originálního porcelánu.

Seminář první pomoci pro psy
13.duben 2017 - 12:00

V Plzni uskutečnil první letošní seminář soutěže T-Mobile Rozjezdy pro začínající podnikatele. Porota posoudila přihlášené projekty a vyhlásila regionální vítěze (nejen za Plzeňský, ale i) za Karlovarský kraj – tam nejvíce zabodovaly autorský porcelán a semináře první pomoci pro psy.  

- Vítězný projekt je originální inovací tradičního oboru
- Na 2. místě První pomoc pro psy, 3. místo nebylo uděleno

Regionální vítěz postupuje do celostátního kola, ve hře je Cena poroty ve výši cca 600 000 korun.


Karlovarský kraj zastupovalo v soutěži 9 projektů, o pět více než loni. Autorkami dvou třetin z nich jsou ženy. Během regionálního kola, které proběhlo 11. dubna ve Vědeckotechnickém parku v Plzni, zaujal porotu nejvíce originální porcelán z dílny Jitky Tomanové (projekt Vařím v ateliéru, maluju v kuchyni, Karlovy Vary).

Na druhém místě se umístila Zuzana Wildmannová z Aše s projektem seminářů první pomoci pro psy. Zuzana je prvním soutěžícím, který v Rozjezdech uspěl opakovaně – stejné, tedy druhé místo obsadila už v roce 2015 s jiným „psím“ projektem. Třetí místo se porota rozhodla neudělit.

„Karlovarský kraj tradičně patří k těm nejméně zastoupeným, proto nás letos velmi potěšil nárůst počtu přihlášek. Obdivuji odvahu i nasazení, s nimiž soutěžící vstupují do nelehkého světa podnikání,“ říká Michaela Blažejová, předsedkyně poroty z T-Mobile.

Díky T-Mobile Rozjezdům se v minulosti na vlastní nohy postavili západočeští podnikatelé jako například Martina Šípková (Origonizér, Ostrov) či Klára Kančiová (La Klara, Ostrov).

Do sedmého ročníku projektu T-Mobile Rozjezdy začínající podnikatelé přihlásili rekordních 443 nápadů. Pro vítěze jsou připraveny ceny ve výši přes 3 milióny korun. Regionální výherce může získat podporu za více než 100 000 korun, kromě peněz do začátku také služby, které start podnikání značně usnadní. Celostátní vítěz vyhrává Cenu poroty – finanční odměna, balíček služeb a poradenství pro rozjezd podnikání spolu s regionálním vítězstvím tak dohromady dosahují zhruba 600 000 korun. Na vítěze veřejnosti, o němž rozhodne on-line hlasování, čeká také výrazná pomoc do začátku podnikání.

Karlovarskenovinky.cz informovala Martina Kemrová za T-Mobile Czech Republic a.s.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:t-mobile)