Svátek má: Lýdie

Regiony

Velikost textu:

V Sokolově budou nová parkoviště „Polib a jeď“

V Sokolově budou nová parkoviště „Polib a jeď“

V Sokolově přibude několik parkovišť pro krátkodobé zastavení. Vzniknou u vybraných škol, kde budou sloužit především pro rodiče, kteří přiváží děti do školy autem a nemají, kde bezpečně zastavit.

Ilustrační foto
28. února 2018 - 12:00

Řidiči v dotčených místech často porušovali i dopravní předpisy. Situaci bude upravovat zvláštní značka „Kiss and ride“ (K+R), tedy volně přeloženo, „Polib a jeď“. Systém se už osvědčil v řadě českých měst.

Projektové dokumentace jsou již hotové. Jedním z míst, kde bude možné takto parkovat je ZŠ v ulici Křižíkova. „Tady s radostí zdůrazňuji, že u této školy dokončujeme parkoviště, které bude sloužit i k běžnému parkování, jak vně školy, tak na rozšířené silnici s prostorem až pro čtyři auta,“ uvedl starosta Jan Picka.


Další místa K+R budou u školy v ulici Boženy Němcové. „Tady budou dvě takováto místa s tím, že nejdéle do dvou let má město v plánu vybudovat v samotném areálu školy, po změně územního plánu, dalších 15 míst. A až pět aut bude moci nově zastavit také u ZŠ Pionýrů,“ popsal starosta a dodal, že příslušný odbor v současné době řeší parkování K+R u ZŠ Rokycanova, tzv. Centrálky.

NG zve na výstavu Kathariny Grosse: Zázračný obraz

Radnice tak vyslyšela prosby rodičů, kteří byli pro neoprávněná zastavení právě u těchto škol káráni městskou policií. Informovala Pavla Sofilkaničová za Sokolov.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:sokolov)