Svátek má: Daniel

Regiony

Velikost textu:

V Sokolově se sny plní i po Vánocích

V Sokolově se sny plní i po Vánocích

V rámci projektu NEJSTE NA TO SAMI. ANI O VÁNOCÍCH..., který pro osamělé starší lidi připravilo město Sokolov, pojede pan Václav do Izraele.

Pan Václav
12. ledna 2018 - 12:00

Pan Václav ze stromu přání se podívá do Izraele. Když jej před loňskými Vánocemi oslovily sociální pracovnice v rámci projektu NEJSTE NA TO SAMI. ANI O VÁNOCÍCH..., který pro osamělé starší lidi připravilo město Sokolov, nepřál si původně nic. Nakonec vyslovil touhu bydlet v domě, kde žije více jeho vrstevníků.

V současné době pětaosmdesátiletý Václav žije v jednom ze sokolovských věžáků. Přesto, že nabídku nízkonákladového bydlení v jednom z městských bytů nakonec nevyužil, navštívili ho dobrovolníci před Vánoci alespoň s drobnými dárky. Během povídání se svěřil, že jeho životní vášní je cestování.

„Strašně rád bych se podíval do Jeruzaléma v Izraeli, bohužel ale nemám s kým jet,“ posteskl si pan Václav.


Netrvalo dlouho a věci se daly do pohybu. Ve stejném domě totiž shodou okolností bydlí pan Jiří, který je přibližně ve stejném věku a rovněž rád cestuje. Oba pánové se tak skamarádili a v květnu spolu letí na poznávací zájezd. Je potěšující, že projekt je dál živý a spojuje lidi k sobě. Informoval Sokolov.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:sokolov)