Svátek má: Jaromír

Regiony

Velikost textu:

VARY°ZÁŘÍ festival světla vás letos vezme zpátky do budoucnosti

VARY°ZÁŘÍ festival světla vás letos vezme zpátky do budoucnosti

Jedinečný zážitek slibuje tradiční, již 5. ročník festivalu světla v Karlových Varech. Letos Vary°Září v pátek a v sobotu 11. a 12. září.

Festival světla - Kostel sv. Máří Magdalény
6. září 2020 - 12:00

Po oba večery uvidí návštěvníci překrásnou architekturu města v jiné optice, prostřednictvím nejmodernějších technologií. Do světelného hávu se zahalí fasády Alžbětiných lázní, kostela sv. Máří Magdalény, Městské spořitelny, Karlovarského městského divadla nebo Grandhotelu Pupp. Světelné atrakce budou k vidění také na Mlýnské kolonádě a Dvořákových sadech. Vrcholem pak bude lasermapping na budově hotelu Thermal.

Celým programem se bude prolínat motiv „zpátky do budoucnosti“ a také příroda. Na osmi stanovištích na tradičních promenádních místech podél břehu Teplé budou návštěvníci objevovat vesmírnou krajinu, svítící stromy nebo návštěvníky z mořských hlubin. V projekci na hotel Thermal dojde také na souboj dvou ikonických filmových vozů – Velorexu z „Vrchní, prchni!“ a Deloreanu z „Návratu do budoucnosti“.Světelné instalace budou po oba dny k vidění od 21 hodin do půlnoci. Připraven je také doprovodný program.

Organizátor doporučuje nošení obličejových roušek a zachování sociálního odstupu 1,5 – 2 metry. Na všech místech s interakcemi bude k dispozici dezinfekce. Informoval Magistrát města Karlovy Vary.

(jv,karlovarskenovinky foto:mmkv )