Svátek má: Gabriel

Regiony

Velikost textu:

Ve finále Juniormaratonu budou gymnazisté z Chebu a Sokolova

Ve finále Juniormaratonu budou gymnazisté z Chebu a Sokolova

V pravé poledne odstartovalo v Karlových varech semifinálové kolo jednadvacátého ročníku Juniorského maratonu. V jarním, byť poněkud větrném počasí bojovalo v centru města ve Smetanových sadech o účast v celostátním finále 16 desetičlenných týmů.

Ze závodu
10.duben 2017 - 12:00

S maratonskou vzdáleností 42,195 kilometrů se vyběhly vypořádat týmy složené z deseti studentů středních škol, přičemž v každém týmu musely být minimálně tři slečny. Na každého středoškoláka tak čekalo 4,2 kilometrů běhu a pro obhajobu vítězství si doběhl tým Gymnázia Cheb (2:45:09). O další příčky se tvrdě bojovalo, druhý a třetí tým nakonec v cíli dělila pouhá čtvrt minuta. Stříbrnou příčku nakonec obsadilo Gymnázium Sokolov (2:48:31), bronzovou Gymnázium Ostrov (2:49:13).

„O výstřel ze startovní pistole a start závodu se postarala hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová, ceny předával primátor Karlových Varů Petr Kulhánek a hokejisté HC Energie Karlovy Vary. Město i kraj navíc věnovali ceny nejlepším týmům. Za věcné ceny pro vítěze děkujeme rovněž OC Varyáda a Vysoké škole finanční a správní,“ říká Bojan Nanković z organizačního týmu RunCzech.

V rámci doprovodného programu se studenti mohli potkat z hokejisty z klubu HC Energie Karlovy Vary, konkrétně s útočníkem Tomášem Rohanem, obráncem Janem Tomečkem a kondičním specialistou klubu Vojtěchem Šíkem. Ani letos nechyběla soutěž o ceny s Europe Direct nebo stánek Vysoké školy finanční
a správní.


Dva nejrychlejší týmy se zároveň kvalifikovaly do květnového finále na Volkswagen Maratonu Praha, kde budou v neděli 7. května startovat po boku nejlepších světových vytrvalců. Finalisté mají od organizátorů hrazenou dopravu do Prahy a zpět a ubytování ze soboty na neděli. Kromě zážitku ze závodu jsou pro všechny připraveny účastnická trička a v cíli medaile. Ti nejlepší obdrží ceny, které jsou předávány v rámci slavnostního vyhlašování a jedni vylosovaní šťastlivci se navíc mohou těšit na zájezd do Bruselu.

Juniorský maraton je neziskový projekt pořadatelů RunCzech běžecké ligy a největší běžecký závod pro studenty středních škol v celé České republice. Třináct semifinálových kol v třinácti krajských městech na startovní čáru přivede stovky středoškoláků z celé země.

(jv,karlovarskenovinky.cz,RunCzech,foto:RunCzech)