Svátek má: Prokop

Regiony

Velikost textu:

Ve městě se uklízí, Sabine byla k Sokolovu milosrdná

Ve městě se uklízí, Sabine byla k Sokolovu milosrdná

V Sokolově začala společnost SOTES odklízet nepořádek způsobený v pondělí 10.února vichřicí Sabine, která naštěstí byla k městu relativně milosrdná.

Odklízení jednoho z vyvrácených stromů v Husových sadech
13. února 2020 - 12:00

Kromě několika polámaných stromů v parku žádné zásadnější škody na městském majetku nezpůsobila. Mnoho chodníků i komunikací ale doslova pokryl koberec z drobných větví ulámaných ze stromů, který bude třeba postupně odklidit.

Odstraňování následků vichřice bude postupné i vzhledem k tomu, že ještě v úterý 11. února bylo třeba počítat s dozvuky orkánu. Vítr už byl ale znatelně slabší. SOTES se pustí do úklidů komunikací, aby po nich byla chůze či jízda opět bezpečná. Lidé by si měli nadále dávat pozor, protože ze stromů by mohly stále padat větve.


Extrémně silný vítr během nedělní noci a v pondělí 10. února měl v Karlovarském kraji za následek přerušení dodávek elektrické energie a zastavení dopravy na několika železničních tratích. ČEZ vyhlásil pro území regionu kalamitní stav, bez elektřiny bylo v pondělí odpoledne přes 2500 přípojek. Po ranním pádu stromu na osobní automobil v Aši byl jeden zraněný člověk převezen záchranáři na chirurgickou ambulanci chebské nemocnice. Nejvážnější následky měla dopravní nehoda, ke které došlo v pondělí odpoledne u Nové Vsi na Sokolovsku. S největší pravděpodobností mělo dojít k pádu stromu na silnici, osobní automobil do něho narazil, vyjel mimo komunikaci a převrátil se na střechu. Řidič při dopravní nehodě utrpěl zranění, kterým na místě podlehl. Informoval Sokolov

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:sokolov)