Svátek má: Alexandra

Regiony

Velikost textu:

Ve Žluticích o víkendu slavnostně otevřou minigolfové hřiště!

Ve Žluticích o víkendu slavnostně otevřou minigolfové hřiště!

V areálu Penzionu Harmonie ve Žluticích vyrostlo během jara tohoto roku unikátní osmnáctijamkové minigolfové hřiště.

Z plakátu k akci
15.červen 2017 - 12:00

Toto hřiště navrhla jedna z nejlepších světových profesionálních hráček a mnohonásobná mistryně světa v crazy golfu Olivia Prokopová. Od neděle 18. června bude poprvé otevřeno pro veřejnost.

Návštěvníci se mohou těšit na profesionálně designované osmnáctijamkové hřiště s jamkami v rozměrech od devíti do dvaceti metrů s maximální možnou rozmanitostí typů ran. Nové hřiště tak splňuje normy a standardy pro pořádání profesionálních turnajů, ale vhodné je také pro rekreační hráče všech věkových kategorií.

Zapomeňte na klasické eternitové dráhy, které znáte z kempů a koupališť. V případě žlutického hřiště se v podstatě jedná o klasický golf zmenšený do minigolfových drah, které jsou pokryté umělou golfovou trávou. Překážkami jsou terénní nerovnosti, boule či písečné bunkry stejně jako u golfu.

Čím je žlutické minigolfové hřiště jedinečné vysvětluje sama profesionální hráčka Putt-golf clubu JM20 Olivia Prokopová, mnohonásobná mistryně světa a dvojnásobná vítězka US Open a US Masters: „Jelikož mám srovnání prakticky z celého světa, mohu říct, že žlutické hřiště Adventure golfu je v České republice výjimečné svojí zajímavou členitostí, rozmanitostí jednotlivých jamek, jež nabízí širokou škálu systémů a druhů úderů jak pro rekreační, tak i pro profesionální hráče. V neposlední řadě v tuzemsku vyniká i šířkou a délkou jamek, čímž se stává o to více atraktivním, přičemž dokonale splňuje všechny normy a standardy."


Hřiště na své náklady vybudoval v areálu Penzionu Harmonie podnikatel Luděk Civín, který věří, že stejně jako například v Americe, kde je minigolf velmi populární, dokáže i nové hřiště ve Žluticích oslovit všechny věkové kategorie a přinést spoustu zábavy.

Oficiálnímu otevření pro veřejnost bude v sobotu odpoledne předcházet slavnostní otevření minigolfového hřiště v úzkém kruhu pozvaných hostů, mezi kterými nebude chybět ani Olivia Prokopová. Karlovarskenovinky.cz informoval Mgr. Libor Janíček.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:lj)