Svátek má: Vítězslav

Regiony

Velikost textu:

Veřejnost se může zapojit do projektu Plníme přání seniorům

Veřejnost se může zapojit do projektu Plníme přání seniorům

I dříve narození chtějí žít aktivně. K tomu jim pomůže veřejná sbírka Plníme přání seniorům.

Plníme přání seniorům - mini ZOO
12. května 2018 - 12:00

Již pošesté má veřejnost příležitost zapojit se do projektu Plníme přání seniorům a přispět tak na realizaci některého z 35 přání domovů důchodců, seniorských spolků či hospiců z celé České republiky. Stačí na webu www.plnime-prani-seniorum.cz vybrat konkrétní projekt a přispět libovolnou částkou. Tu pak organizátor sbírky Sodexo Benefity zdvojnásobí. Přispět je možné do konce června.

Svá přání mají také v hospicu Sv. Jiří v Chebu. Prostřednictvím sbírky by rádi sehnali prostředky na pořádání kreativních mýdlových dílen.

„Cílem projektu je ukázat, že i dříve narození mají nejrůznější koníčky a sny, na které ale mnohdy nedosáhnou finančně. Proto jim nabízíme pomocnou ruku a ve spolupráci s dárci jim můžeme pomoci obohatit život o zajímavé kulturní, společenské nebo sportovní zážitky,“ popisuje smysl projektu Tereza Knířová ze společnosti Sodexo Benefity.


Přání seniorských klubů a organizací, která jsou zařazena do sbírky, vybírá vždy odborná porota sestavená ze zástupců organizátora a partnerů projektu - Asociace poskytovatelů sociálních služeb České republiky, Diakonie Českobratrské církve evangelické a SenSen Senzační senioři. V předchozích pěti ročnících se vždy podařilo sehnat dostatek peněz pro splnění všech vybraných přání. Celkem projekt pomohl splnit už 169 přání seniorů v hodnotě 4,5 milionu korun.

Karlovarskenovinky.cz informovala Monika Rohlenová z AMI Communications.


(jv,karlovarskenovinky.cz foto:amicom)