Svátek má: Drahoslav

Regiony

Velikost textu:

Vestibulem Hornického domu v Sokolově protéká Ohře

Vestibulem Hornického domu v Sokolově protéká Ohře

Spojení dětské fantazie a dobré myšlenky dalo v Sokolově vzniknout jedinečné výtvarné expozici plné barev a hravosti. Ústředním tématem je řeka Ohře a mosty, které ji překlenují.

Vestibulem Hornického domu protéká Ohře
8.březen 2017 - 12:00

Jde o společný výtvor mateřských škol z Karlovarského kraje. Část díla, které nese název „K čemu jsou mosty přes řeku? Aby měl člověk blíž k člověku“, bude ve foyer k vidění do 22. března.

Kromě školek ze Sokolova se zapojily mateřinky z Karlových Varů, nebo Aše. Svůj výtvor prezentovaly už minulý rok na finále nesoutěžní přehlídky Festivalu mateřských škol v Nymburku. Projekt, který vznikal na přelomu let 2015 a 2016, koordinovaly ředitelky sokolovských školek Jana Hegedűsová (MŠ Kosmonautů) a Vlasta Kaiserová (MŠ Vítězná).


„Ta koláž se tak povedla a líbila, že jsme ji chtěly ještě jednou ukázat i doma,“ řekla po dokončení instalace jedna z nich Jana Hegedűsová: „to, co vidíte, je ale jen část. Celá se nám sem bohužel nevešla,“ dodala. Podle součtu Vlasty Kaiserové na expozici pracovalo celkem jednatřicet mateřinek, přitom konkrétní zadání děti neměly. Zkrátka tvořily. „Nechtěly jsme je nijak omezovat. Toho, kdo rád kreslí vláčky, nenutíme kreslit motýly. Vybraly jsme jen téma, tedy Ohře a mosty. Kolekci jsme pak skládaly až z hotových výtvorů,“ dodala ke společné výtvarné práci Vlasta Kaiserová.

Výstava vyvrcholí oblastním kolem Festivalu mateřinek 21. března 2017. Uklizena bude ale až druhý den. Informovala Pavla Sofilkaničová za Sokolov.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:sokolov)