Svátek má: Daniel

Regiony

Velikost textu:

Volit a hlasovat mohou i osoby s úřední adresou na magistrátu

Volit a hlasovat mohou i osoby s úřední adresou na magistrátu

Jako při každých volbách, i letos odpovídáme na dotazy, jak a kde mohou volit, letos také hlasovat v referendu, osoby s úřední adresou na ohlašovně, tedy lidově řečeno lidé s „adresou na magistrátu“, kteří nemají adresu trvalého pobytu.

Ilustrační foto
8. ledna 2018 - 12:00

"Lidé s „adresou na magistrátu“  mohou volit i hlasovat v okrsku č. 1, volební místnost je v areálu Základní školy Dukelských hrdinů – Moskevská 25, Karlovy Vary, v nízké budově vedle hlavní budovy školy," informuje Jan Kopál, tiskový mluvčí, Magistrát města Karlovy Vary.

Dotazy se také týkají doručování volebních či hlasovacích lístků – volební lístky se před volbami doručují do místa trvalého bydliště voliče, osoby s úřední adresou si je mohou před konáním voleb vyzvednout v pracovní době na informačním pultu v budově magistrátu Moskevská 21. Každý volič je pak může v době voleb obdržet přímo ve volební místnosti.


Zároveň se ve dnech 12. a 13. ledna 2018 budev Karlových Varech konat místní referendum  o otázce:
„Jste pro obnovu historické Vřídelní kolonády architektů F. Fellnera a H. Helmera a pro ukončení oprav havarijního stavu současné Vřídelní kolonády z roku 1975?“

"Hlasovací lístky pro referendum se poštou nerozesílají, všechny oprávněné osoby je obdrží přímo v hlasovací místnosti," dodává Jan Kopál.

(jv,karlovarskenovinky.cz,foto:arch.)