Svátek má: Jiří

Regiony

Velikost textu:

Vycházka za orchidejemi do parku v Mariánských Lázních

Vycházka za orchidejemi do parku v Mariánských Lázních

Opět Správa CHKO Slavkovský les pořádá odpolední vycházku za poznáním vzácných druhů rostlin, jež můžeme najít i za našimi humny.

Plakát k akci
11.květen 2017 - 12:00

Vycházka se koná v úterý 16. května 2017 od 16:00. Sraz účastníků exkurze je v parku u Rudolfova pramene v Mariánských Lázních. S průvodci Přemyslem Tájkem a Janou Rolkovou se podíváme do mokřadní louky s typickými rostlinnými druhy vrcholného jara včetně našich planě rostoucích orchidejí.

"Již tradičně každoročně navštívíme místo se zajímavou květenou mokřadních luk v čele s orchidejí prstnatcem májovým přímo uvnitř lázeňského parku. Délka exkurze je odhadována na přibližně dvě hodiny a koná se za každého počasí. Lokalita je mokrá, doporučujeme proto zvolit vhodnou obuv. Pojďme společně zkontrolovat, zda nám zdejší populace vzkvétá!," doporučují organizátoři akce.


Cyklus přírodovědných akcí „Pojďte s námi do přírody!“ pro připravila Správa CHKO Slavkovský les ve spolupráci se svými partnery. V rámci tohoto cyklu v květnu a červnu se uskuteční ještě mnoho dalších výprav za poznáním přírodních zajímavostí západních Čech.

Karlovarskenovinky.cz informovala Mgr. Jana Rolková za AOPK ČR, RP Správa CHKO Slavkovský les.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:schko)