Svátek má: Bernard

Regiony

Velikost textu:

Vydejte se za tajemstvím medu na Horní hrad

Vydejte se za tajemstvím medu na Horní hrad

​Medosladké slavnosti, na něž jsou zváni nejen včelaři, ale také všichni, kteří mají rádi med, se opět vrací na Horní hrad.

Ilustrační foto
3. srpna 2022 - 12:00

Připraveny budou medové trhy, bohatý program pro malé i velké návštěvníky, ochutnávky medu a medoviny, přednášky o biovčelařství, apiterapie, představení včelařských spolků, soutěže pro děti a hudební vystoupení skupiny Poslední vagón.

Návštěvníci budou mít možnost si prohlédnout včely pěkně zblízka, a to pomocí mikroskopů a porovnat například špičatost jehly a včelího žihadla. Mlsné jazýčky si přijdou na své, neboť k ochutnání budou přichystány různé druhy medu. Dospělí pak jistě ocení porovnání vůní a příchutí medovin a medové pivo. Chybět nebudou ani ukázky řemesel, jež jsou se včelařstvím spojena, jako například svíčkařství, jež si budou moci návštěvníci vyzkoušet.A pokud na Horní hrad dorazí také včelaři, budou si moci během celého dne zakoupit včelařské potřeby přímo na hradním nádvoří a v případě zájmu obdrží také cenné rady a tipy pro chov včel. Akce „Chvála medu“ se uskuteční v sobotu 6. srpna od 10 do 17 hodin na Horním hradě – Hauenštejně.

Informovala Jitka Čmoková za Krajský úřad Karlovarského kraje.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:arch)