Svátek má: Blanka

Regiony

Velikost textu:

Výměna technologie semaforů omezí dopravu u Chebského mostu

Výměna technologie semaforů omezí dopravu u Chebského mostu

Na světelných křižovatkách na obou stranách Chebského mostu v Karlových Varech začne v pondělí 22.listopadu obnova detekčních smyček.

Ilustrační foto
19. listopadu 2021 - 12:00

Práce na výměně zařízení umístěného ve vozovce budou probíhat za provozu, dopravu omezí pouze částečně.

„Všechny křižovatky a světelná zařízení v okolí Chebského mostu disponují dynamickým řízením, které umožňuje reagovat na aktuální situaci. Technologie pracuje s nároky vozidel z jednotlivých směrů, mění délky jednotlivých fází, dokáže zkrátit nebo prodloužit interval zelené ve vytíženém směru. Zároveň dokáže reagovat na nároky chodců, stisknutí tlačítek na přechodu i na potřeby vozidel MHD. Protože jsou ale stávající smyčky vadné, zařazuje se momentálně zelená na těchto křižovatkách pravidelně a semafory tedy nereflektují hustotu provozu v jednotlivých směrech,“ upřesňuje radní pro dopravu Martin Dušek.

Karlovarský magistrát získal titul „Přívětivý úřad"

Oprava technologie křižovatek částečně omezí dopravu pouze od pondělí 22. listopadu do středy 24. listopadu, kdy bude nutné  provést řezání komunikací a fyzickou výměnu vadných smyček. (V případě nepříznivých klimatických podmínek se mohou práce protáhnout nejpozději do pátku.) Následné práce včetně kalibrace zařízení už provoz na křižovatkách neovlivní. Náklady na obnovu činí 345 tisíc korun. Postupnou obnovou projdou v následujících měsících i další světelné křižovatky v Karlových Varech.Karlovarskenovinky.cz informovala Helena Kyselá, tisková mluvčí Magistrátu města Karlovy Vary.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:arch.mmkv)