Svátek má: Liliana

Regiony

Velikost textu:

Vysoká škola finanční a správní nově v Karlových Varech

Vysoká škola finanční a správní nově v Karlových Varech

Zájemcům  o  studium nabízí celou řadu oborů jak bakalářského, tak navazujícího magisterského studia.  

TK Vysoké školy finanční a správní
23.březen 2016 - 07:30
V souladu se záměry karlovarského regionu v oblasti terciálního vzdělávání i vzhledem k tomu, že Vysoká škola Karlovy Vary ukončuje k 31. 8. 2016 svoji vzdělávací činnost, otevírá Vysoká škola finanční a správní 1. září 2016 nové studijní středisko v Karlových Varech.

Poté, co VŠKV oslovila VŠFS a po vzájemné dohodě obou institucí a v souladu s § 86, odst. 1 zákona č. 111/1998 Sb., o vysokých školách v platném znění, umožní VŠFS studentům VŠKV pokračovat ve studiu za obdobných podmínek.

Rozhodnutí VŠFS zahájit výuku v Karlových Varech významně podpořil vstřícný přístup Karlovarského kraje v čele s hejtmanem Martinem Havlem, stejně jako podpora města Karlovy Vary a primátora Petra Kulhánka.


„Bez jejich souhlasu s působením naší univerzity bychom podobný krok neučinili. Je tedy na místě nejenom oběma institucím a jejich představitelům poděkovat, ale přislíbit, že se Vysoká škola finanční a správní bude podílet na rozvoji celého regionu. Jsem přesvědčena, že nabídka navazujících magisterských oborů v kraji chyběla a jsem ráda, že tuto mezeru na edukačním trhu zaplní právě Vysoká škola finanční a správní.“ říká Bohuslava Šenkýřová, rektorka univerzity.

„Příchod VŠFS do Karlových Varů vítám. Dlouhodobě deklarujeme snahu udržet ve městě mladé lidi a možnost studia na vysoké škole je jedním z účinných nástrojů. VŠFS může počítat s naší podporou i s prostory, které jí za výhodných podmínek poskytneme,“ dodává karlovarský primátor Petr Kulhánek.

„Jsem rád, že se v Karlových Varech otevírá studijní středisko Vysoké školy finanční a správní. Náš region se dlouhodobě potýká s odlivem mladých vzdělaných lidí a tak věřím, že je nabídka vyučovaných oborů zaujme a škola přivítá mnoho nových studentů. V této souvislosti bych rád připomněl, že Karlovarský kraj již druhým rokem vyplácí vysokoškolákům stipendia. Pokud studenti splní požadované podmínky, mohou získat až 24 tisíc korun ročně,“ zdůrazňuje hejtman Martin Havel.

Vysoká škola finanční a správní získala akreditace oborů VŠKV pro dostudování všech stávajících studentů VŠKV (týká se to i studentů pražského studijního střediska). Stávající obory, tak jak je nabízí VŠKV budou tedy určeny pouze na dostudování jejích stávajících studentů, kteří budou mít zájem přestoupit na VŠFS. Přestup je dobrovolný, VŠFS však učinila všechny kroky, které by studentům tuto změnu měly usnadnit. Zachována proto zůstává i výše školného ve standardní době studia.

Současně s otevřením Vysoké školy finanční a správní v Karlových Varech nabízí všem zájemcům o studium tyto obory:
  • Bezpečnostně právní studia (Bc., NMgr.)
  • Kriminalisticko právní specializace (Bc., NMgr.)
  • Marketingová komunikace (Bc.)
  • Právo v podnikání (Bc., NMgr. pod názvem Právní aspekty podnikání)
  • Právo ve veřejné správě (Bc., NMgr. pod názvem Právní aspekty ve veřejné správě)
  • Řízení podniku a podnikové finance (Bc.)
  • Veřejná správa (Bc., NMgr.)

Již je možné se každou středu setkat v budově Vysoké školy Karlovy Vary, T. G. Masaryka 541/3, Karlovy Vary, kde bude VŠFS od 1. září 2016 působit, se zástupcem univerzity. Pravidelně také jsou pořádány Dny otevřených dveří.

Karlovarskenovinky.cz informovala Bc. Magdalena Straková, tisková mluvčí Společenství škol, Vysoká škola finanční a správní, z. ú.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:všfs)