Svátek má: Zdislava

Regiony

Velikost textu:

Výstava představí všechny památky UNESCO v Karlovarském kraji

Výstava představí všechny památky UNESCO v Karlovarském kraji

Co UNESCO přinese? Tým Kanceláře architektury města Karlovy Vary (KAM KV°) zve na komentovanou procházku městem a zahájení výstavy, která představuje všechny památky UNESCO v Karlovarském kraji, ať už ty zapsané nebo teprve o zápis usilující.

Výstava
7. září 2019 - 12:00

Během procházky, která začne u UNES CO baru před Vřídelní kolonádou v pondělí 9. září v 16 hodin, si popovídáme o možném rozvoji města. Procházka účastníky dovede až na náměstí Dr. M. Horákové, kde v 18 hodin proběhne vernisáž výstavy, kterou připravil Karlovarský kraj.  

Co znamená zápis na Seznam světového dědictví UNESCO pro další rozvoj historického jádra města? Je možné historické centrum doplňovat soudobými formami nebo je třeba pouze konzervovat současný stav? O těchto a dalších otázkách se s Vámi pobaví tým KAM KV° na komentované procházce po lázeňské zóně Karlových Varů. Jednou ze zajímavých zastávek bude například střecha Mlýnské kolonády.


Procházka zavede návštěvníky na náměstí Dr. M. Horákové, kde proběhne zahájení výstavy Památky Karlovarského kraje zapsané či navrhované k zápisu na Seznam světového dědictví UNESCO, kterou připravil Karlovarský kraj spolu s UNESCO koordinátorkou Lucií Sochorkovou. Výstavu graficky zpracoval Jiří Hanek, místní designér, designový aktivista a představitel iniciativy Kreativní region. Na 16 panelech se seznámíte s mezinárodní nominací Slavné lázně Evropy/Great Spas of Europe, která zatím o zápis usiluje, a tzv. Kynžvartskou daguerrotypií a sériovou nominací Hornický region Erzgebirge/Krušnohoří, které už zapsány úspěšně jsou. Zatím ještě nekompletní výstava byla k vidění během Mezinárodního filmového festivalu před Tržní kolonádou.

„Těšit se můžete na sympatickou zpěvačku Sarah Šimunovićovou s doprovodem kytaristy, kteří zahájení výstavy zpříjemní svým vystoupením.“ doplňuje Jana Boukalová z KAMu spolu s informací, že na obě akce se není třeba registrovat dopředu a jsou zdarma.


PONDĚLÍ 9. 9. v 16:00, UNES CO bar před Vřídelní kolonádou - Komentovaná procházka: Co UNESCO přinese? Jak může vypadat rozvoj moderního města v organizaci UNESCO? Jaká je budoucnost města Karlovy Vary po vstupu do UNESCO? Je možná soudobá výstavba i po vstupu města do UNESCO? Pojďme společně s týmem KAM KV° diskutovat nad těmito otázkami při společné procházce.

PONDĚLÍ 9. 9. v 18:00, KAM KV°, nám. Dr. M. Horákové 2041, Karlovy Vary. Zahájení výstavy Památky Karlovarského kraje zapsané či navrhované k zápisu na Seznam světového dědictví UNESCO. Na 16 panelech se seznámíte s mezinárodní nominací Slavné lázně Evropy/Great Spas of Europe, která zatím o zápis usiluje, a tzv. Kynžvartskou daguerrotypií a sériovou nominací Hornický region Erzgebirge/Krušnohoří, které už zapsány úspěšně jsou. Těšit se můžete na sympatickou zpěvačku Sarah Šimunovićovou, která zahájení výstavy zpříjemní svým vystoupením.

Karlovarskenovinky.cz informovala Jana Boukalová za Kancelář architektury města Karlovy Vary (KAM).

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:kam)