Svátek má: Oldřich

Regiony

Velikost textu:

Výstavy s vojenskou tématikou lákají k návštěvě

Výstavy s vojenskou tématikou lákají k návštěvě

​Ve foyer budovy A krajského úřadu byly za účasti zástupců Karlovarského kraje, Krajského vojenského velitelství Karlovy Vary, Armády ČR, válečných veteránů a dalších hostů slavnostně zahájeny výstavy s vojenskou tématikou.

Ilustrační foto
17. srpna 2019 - 12:00

Jedna připomíná výročí vojenské hydrometeorologické a geografické služby a druhá se zaměřuje na méně známou tvář života vojáků, jejichž profese není zaměstnáním, ale povoláním do služby a přípravou k boji. Výstavy jsou putovní a postupně budou k vidění v Karlových Varech, Sokolově a Chebu.

„Karlovarský kraj v současnosti úzce spolupracuje nejen s Krajským vojenským velitelstvím Karlovy Vary, Ministerstvem obrany ČR, ale i s Armádou ČR. Velmi bychom si přáli, aby se vojáci opět vrátili do našeho kraje, a budeme i nadále usilovat o to, aby se zde nakonec podařilo otevřít některý z oborů vojenské střední školy a v budoucnu rovněž výcvikové středisko na Doupově. Velice si vážím toho, že dnes na slavnostní zahájení mezi nás zavítali také váleční veteráni, kteří tráví podzim života v domově Bílý kříž v Karlových Varech. I oni jsou živoucí připomínkou toho, že obětavost a statečnost vojáků a účastníků válek pomáhala a stále pomáhá bránit bezpečnost naší země,“ uvedla u příležitosti zahájení výstav hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová.


Výstava s názvem „100 let vojenské geografie a hydrometeorologie“ je věnovaná současné odborné činnosti v oblasti hydrometeorologického zabezpečení a představuje důležité historické mezníky. Výstava „Ten druhý život“ pak zachycuje službu našich vojáků v zahraničních operacích a nabízí pohled do života lidí v prostoru nasazení. Fotografie pořídili buďto samotní vojáci, anebo profesionální reportéři. Ve vstupní hale budovy krajského úřadu návštěvníci uvidí fragmenty obou výstav až do 2. října. Samostatné výstavy lze pak zhlédnout v průběhu srpna a září v Karlových Varech, Sokolově a Chebu. Jak upřesnila brigádní generálka Lenka Šmerdová, při zahájení výstav v jednotlivých městech proběhnou i besedy s novodobými válečnými veterány, kteří mají rozhodně co vyprávět.

Informovala Veronika Severová za Krajský úřad Karlovarského kraje.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:knihovnakv)