Svátek má: Mahulena

Regiony

Velikost textu:

Výtvarná dílna pro rodiče s dětmi k výstavě Aloise Wachsmana

Výtvarná dílna pro rodiče s dětmi k výstavě Aloise Wachsmana

Program pro děti od 7 do 12 let a jejich rodiče (prarodiče) obsáhne interaktivní prohlídku obrazů Aloise Wachsmana a následné jednoduché tvůrčí činnosti inspirované vystavenými díly.

Výstava Aloise Wachsmana
28. listopadu 2017 - 12:00

V karlovarské galerii umění právě probíhá výstava poněkud pozapomenutého, ale velmi zajímavého umělce meziválečné avantgardy Aloise Wachsmana (1898-1942).

Významný malíř, architekt, scénický výtvarník, zakladatel uměleckého svazu Devětsil, bratranec Jiřího Voskovce, oblíbený recesista a optimista, člověk ryzího srdce a nekonečné fantazie se během svého tvůrčího života inspiroval několika moderními výtvarnými směry a vždy je ztvárnil osobitě.


Výtvarná dílna pro děti a rodiče (prarodiče) se soustředí na různorodé polohy autorovy malířské tvorby. Díla dětem hravým způsobem přiblíží interaktivní prohlídka kombinovaná s pracovními listy s vyhledávacími úkoly. Program dětem přístupnou formou představí magický realismus, lyrický kubismus i surrealismus. Kromě interaktivní prohlídky výstavy si děti vyzkouší jednoduché tvůrčí činnosti inspirované vystavenými díly. Program je určen dětem od 7 do 12 let a také jejich dospělému doprovodu.

Výtvarná dílna pro rodiče s dětmi se koná v neděli 3.12.2017 od 15 hodin. Karlovarskenovinky.cz informovala Lenka Tóthová z Galerie umění Karlovy Vary

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:gu)