Svátek má: Drahoslav

Regiony

Velikost textu:

Žáci karlovarských středních škol jsou na stáži v Izraeli

Žáci karlovarských středních škol jsou na stáži v Izraeli

Studijní pobyt žáků je též doplněn řadou poznávacích aktivit multikulturně, historicky i gastronomicky zajímavého Izraele.

Účastníci projektu v centru Jeruzaléma
11.březen 2017 - 12:00
Jedním z dalších viditelných přínosů partnerství mezi Karlovými Vary a izraelským městem Eilat je v oblasti vzdělávání studijní stáž 12 žáků Střední školy stravování a služeb a karlovarské Obchodní akademie na světově prestižní Univerzitě Ben Gurion v Eilatu.

Pětiměsíční intenzivní program v oblasti turismu, hotelnictví, pohostinství a kulinářského umění středozemí zahrnuje jak akademickou teoretickou přípravu, tak také odbornou praxi na půdě pětihvězdičkových hotelových komplexů v Eilatu.


Studijní pobyt žáků je též doplněn řadou poznávacích aktivit multikulturně, historicky i gastronomicky zajímavého Izraele. Nebudou chybět ani setkání s vedením Eilatu, Česko-izraelskou obchodní komorou nebo zástupci našeho velvyslanectví v Izraeli.

Významnou podporu realizaci tohoto projektu poskytlo město Karlovy Vary v podobě dotačního příspěvku žákům na leteckou dopravu. Na přípravách akce se kromě primátora města Ing. Petra Kulhánka také významně podílel manager projektů vzdělávání v Izraeli a zástupce izraelské ambasády v Karlových Varech, Ing. Maxim Sherman.

Karlovarskenovinky.cz informoval Jan Kopál, tiskový mluvčí, Magistrátu města Karlovy Vary.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:mmkv)