Svátek má: Jaromír

Regiony

Velikost textu:

Zajímavosti a informace o volbách v Karlových Varech

Zajímavosti a informace o volbách v Karlových Varech

V pátek 20. října bude na karlovarském magistrátu kvůli zajištění voleb uzavřeno pracoviště CzechPOINT a ověřování dokladů.

Ilustrační foto
11. října 2017 - 12:00

Pracoviště občanských průkazů a cestovních dokladů (pasů) bude pouze vydávat již vyhotovené doklady, a vyřizovat pouze žádosti o vydání občanského průkazu k zajištění volebního práva. Jde o občanský průkaz s platností 30 dnů, během kterých si žadatel požádá o nový plnohodnotný občanský průkaz. O občanský průkaz k zajištění volebního práva lze žádat i v druhý den voleb, sobotu 21. října.

Voliči s úřední adresou v sídle ohlašovny

Karlovarský magistrát distribuuje v těchto dnech 39 tisíc sad hlasovacích lístků všem oprávněným voličům s trvalým pobytem na území města. Drtivé většině voličů přijdou hlasovací lístky do jejich poštovní schránky. Výjimkou jsou lidé, kteří nemají adresu trvalého pobytu, tedy mají úřední adresu v sídle ohlašovny (magistrátu). Těm logicky není kam hlasovací lístky zaslat. Sady hlasovacích lístků jsou pro ně proto připraveny na informacích ve vestibulu budovy magistrátu Moskevská 21, kde si je mohou vyzvednout až do dne voleb. Rovněž je mohou dostat přímo ve volební místnosti.

Voliči s úřední adresou volí ve volební místnosti karlovarského volebního okrsku č. 1 v Základní škole Dukelských hrdinů, Moskevská 25. Škola sousedí s budovou magistrátu.


Došly mi všechny hlasovací lístky? Některá čísla chybí…

Je to tak, ne všechny strany, které se letošních parlamentních voleb účastní a kterým Státní volební komise vylosovala číslo, kandidují ve všech krajích. Z celkem 31 letošních volebních stran podala v Karlovarském kraji kandidátní listinu 21 strana. V obálce s hlasovacími lístky tak lidé dostanou hned na prvním listě informaci, že soubor obsahuje pouze lístky s čísly 1, 2, 4, 7, 8, 9, 10, 12, 13, 14, 15, 19, 20, 21, 23, 24, 26, 27, 28, 29 a 30. V Karlovarském kraji tedy nekandidují strany č. 3, 5, 6, 11, 16, 17, 18, 22, 25 a 31. Číselník – registr kandidátních listin volebních stran, jmenné přehledy kandidátů a další informace jsou mimochodem přehledně k dispozici na specializovaném webu Českého statistického úřadu www.volby.cz.

Karlovarskenovinky.cz informoval Jan Kopál, tiskový mluvčí  Magistrátu města Karlovy Vary.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:arch)