Svátek má: Matěj

Regiony

Velikost textu:

Zastupitelstvo města zvolilo nové vedení města Ostrov nad Ohří

Zastupitelstvo města zvolilo nové vedení města Ostrov nad Ohří

Zastupitelstvo města Ostrov na pokračování svého letošního 3. řádného zasedání zvolilo tajnou volbou za přítomnosti všech 21 zastupitelů starostou města Josefa Železného (ČSSD).

Josef Železný, nový starosta města Ostrov nad Ohří
17.duben 2017 - 12:00

Do funkce neuvolněné místostarostky byla zvolena Ilona Leupold (ČSSD) a do funkce neuvolněného místostarosty Petr Šindelář (ODS), který bude zastupovat starostu po dobu jeho nepřítomnosti. Do funkcí členů rady města byli zvoleni Jitka Samáková (STAN), Petr Nedvěd (Strana svobodných občanů), Petr Kalousek (ČSSD) a Vladimír Palivec (ODS).

Josef Železný byl do funkce starosty zvolen 13 hlasy zastupitelů. Jeho protikandidát v tajné volbě Pavel Čekan obdržel osm hlasů.

Programové prohlášení nového vedení města

Do funkce neuvolněného místostarosty, který bude v době nepřítomnosti zastupovat starostu, byl 12 platnými hlasy zvolen Petr Šindelář a do funkce místostarostky byla zvolena 11 platnými hlasy Ilona Leupold. Další kandidáti na posty neuvolněných místostarostů nebyli zastupiteli navrženi.

Rada města bude mít od 12. dubna 2017 sedm členů. Do funkcí členů rady města byli zvoleni Jitka Samáková (12 platnými hlasy), Petr Nedvěd (12 platnými hlasy), Petr Kalousek (12 platnými hlasy) a Vladimír Palivec (12 platnými hlasy). Další kandidáti na posty členů rady města nebyli zastupiteli navrženi.

(jv,karlovarskenovinky.cz,foto:arch.)