Svátek má: Viola

Regiony

Velikost textu:

Zdravotní ústav zjistí, jestli vaše voda obsahuje radon

Zdravotní ústav zjistí, jestli vaše voda obsahuje radon

Karlovarské pracoviště Zdravotního ústavu Ústí nad Labem nabízí občanům informativní rozbory pitné vody. Akce je určena pro občany, kteří využívají individuální zdroje (studny, vrty) pro zásobování pitnou vodou a trvá do 30. listopadu.

Ilustrační foto
1. listopadu 2019 - 12:00

Pro rozbor je nutné vyzvednout vzorkovnici. Pokud by byl větší zájem občanů (minimálně 8 rozborů) je možná návštěva vzorkaře v obci, doprava zdarma Zvýhodněná nabídka základních radiologických ukazatelů, radon a uran, je za 290 korun včetně DPH (mimo akci je cena 678 Kč včetně DPH). Zdravotní ústav může na obec dodat vzorkovnice včetně návodu, objednávky a průvodky, po odběru si občané doručí vzorek do laboratoře nebo ho v konkrétní hodinu přijedou pracovníci ústavu vyzvednout.

V případě zájmu kontaktujte přímo pracoviště Karlovy Vary, telefon: 353 301 340. V oblasti Karlovarského kraje je tato problematika aktuální, viz. https://www.suro.cz/cz/prirodnioz/radonove-mapy


Kompletní informativní rozbor pitné vody je za 750 Kč s DPH a vychází z vybraných ukazatelů vyhlášky 252/2004 Sb., příloha č. 5 Krácený rozbor, tabulka A, v platném znění, jedná se o rozbor převážně ze studní a vrtů. Obdržíte akreditovanou analýzu a výsledný protokol o zkoušce včetně posudku, výsledky obdržíte e-mailem. Informoval Sokolov.

(jv,karlovarskenovinky.cz foto:arch)