Svátek má: Svatoslav

Regiony

Velikost textu:

Zhotovitel zahájil poslední fázi revitalizace areálu nemocnice Cheb

Zhotovitel zahájil poslední fázi revitalizace areálu nemocnice Cheb

Karlovarský kraj za poslední fázi revitalizace nemocnice zaplatí 234,5 milionu korun.

Nemocnice Cheb
22. listopadu 2020 - 12:00

V areálu Nemocnici Cheb začala finální část plánované dostavby a revitalizace. Karlovarský kraj předal v polovině měsíce října staveniště společnosti Metrostav, a. s., která se stala vítězem zadávacího řízení a dokončí tak práce původního zhotovitele, s nímž Karlovarský kraj rozvázal spolupráci a odstoupil od smlouvy.

„Poslední fáze dostavby chebské nemocnice je opět v plném proudu a já jsem rád, že po nepříjemnostech s předchozím zhotovitelem se daly věci zase do pohybu. V únoru roku 2022 tak budeme moci zdravotnickému personálu a pacientům nabídnout moderní prostředí a zázemí s kvalitním vybavením,“ uvedl náměstek hejtmana Dalibor Blažek.

V harmonogramu stavebních prací a úprav je dokončení rekonstrukce levé části pavilonu B včetně přístavby. Právě v těchto prostorech bude umístěna hlavní halová čekárna s návazností na specializované ambulance, jako například neurologickou, hematologickou, oční nebo endokrinologickou, dále na ORL a vyšetřovnu SONO. Středová část bude sloužit jako pracoviště a zázemí radiologie.

„Ve zrekonstruovaných prostorech pavilonu B s přístavbou budou sídlit také lůžková oddělení chirurgie, interny a ORL. Pacientům po operacích bude sloužit 8 takzvaných dospávacích lůžek, která budou k využití pro všechny operační sály,“ doplnil Dalibor Blažek.

V karlovarské nemocnici by mohlo vzniknout traumacentrum II. typu

Odborná firma dále dokončí práce na venkovních komunikacích, veřejném osvětlení a chodnících. Stavební úpravy se dotknou také hlavního vstupu do nemocnice, před kterým vznikne nová parkovací plocha.

Informovala Jitka Čmoková za Krajský úřad Karlovy Vary.

(jv,karlovarskenovinky.cz,foto:arch.nem)