Svátek má: Hedvika

Sport

Velikost textu:

Hokejisté Sparty po remize 1:1 v základní době vyhráli v prodloužení

Hokejisté Sparty po remize 1:1 v základní době vyhráli v prodloužení

V tabulce poslední Karlovy  Vary hrály druhý lednový pátek v Praze se Spartou Praha. Pro sázkaře jasná jednička, ale nakonec se z duelu, který sledovalo jen 5 122 diváků,  překvapivě vyklubal duel vyrovnaný, při kterém se rozhodovalo až v prodloužení.

Jen tři branky viděli diváci v pražské O2 aréně. Trochu málo
13.leden 2017 - 22:41

Prvnizpravy.cz & SportovniListy.cz byly na místě děje ...

Vždyť  první gól dostaly Karlovy Vary až v čase 35:44. Jak se to stalo? Bývalý hráč Varů  Petr  Kumstát se dokázal prosadit před  brankovištěm po přihrávce od dalšího bývalého Karlovaráka Pecha. Jenže  v úvodu třetí třetiny  vyrovnal krásnou trefou Rohan, který mezi třemi sparťany prošel až k brankářovi Novotnému, jehož překonal. Došlo k  prodloužení, ve kterém se předvedl, co umí, Lukáš  Pech.Jak říkám ...

"Nebudeme si nic nalhávat, nejsem spokojení, protože jsme chtěli tři body. Čekali jsme, že to bude těžké utkání, což se potvrdilo už v první třetině. Ve druhé jsme dobývali bránu Karlových Varů, ale nebyli jsme asi ve správný moment na správném místě. Nejsme vůbec spokojení s produktivitou. O inkasovaný gól jsme si na začátku třetí třetiny koledovali. V prodloužení to spadlo na naši stranu,"     Jiří Veber kouč Sparty Praha.

"Musím kluky pochválit, protože bojovali. Byl to pro nás těžký zápas. Víme, že Sparta je hrozně kvalitní soupeř. Jsme rádi, že jsme tady uhráli bod. Závěr třetí třetiny nebyl jednoduchý, tam jsme ustáli dvě přesilové hry soupeře. Sparta mohla klidně rozhodnout a nemuseli jsme mít nic. Na druhou stranu nás trošku mrzí to prodloužení, v něm jsme měli dvě velké šance, které jsme nedali. Soupeř pak rozhodl a získal extra bod, který by byl pro nás zlatý. Bohužel ho nemáme a jsme rádi aspoň za ten jeden,"     Mikuláš Antonik kouč Karlovy Vary.

Extraligy ledního hokeje 38. kolo
Praha 13. ledna 2017

HC Sparta Praha - Karlovy Vary 2:1 v prodoužení
Branky a nahrávky: 36. Kumstát (Pech, Řepík), 64. Pech (Kumstát, J. Mikuš) - 42. M. Rohan. Rozhodčí: Horák, Hejduk - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Třetiny: 0:0, 1:0, 0:1. Diváci: 5122.
Sparta Praha: F. Novotný - Piskáček, J. Mikuš, Gernát, Nedomlel, Švrček, Barinka - Klimek, P. Vrána, J. Hlinka - Netík, Ihnacak, Forman - Řepík, Pech, Kumstát - A. Kudrna, Cingel, Uher. Trenéři: Kalous, Moták a Veber.
Karlovy Vary: Závorka - Sičák, Dujsík, Benák, Tomáš Dvořák, Rýgl, Harant, M. Rohan, Baldajev - V. Tomeček, Tuominen, T. Rachůnek - D. Kindl, Skuhravý, Mikulík - Stloukal, Dušek, Mullane - Harkabus, Gríger, Davídek. Trenéři: Tlačil a Antonik.

SportovniListy.cz napsaly ...

Hokejisté Sparty museli bojovat po remize 1:1 v základní hrací době o druhý bod až v prodloužení

Podívejte se, jak hokejisté Sparty museli bojovat s Karlovými Vary o druhý bod do tabulky

(ps, Prvnizpravy.cz & SportovniListy,cz, foto: Petr Skála)