Svátek má: Igor

Zprávy

Velikost textu:

Během odminování Kerčské pevnosti byl objeven muniční sklad

Během odminování Kerčské pevnosti byl objeven muniční sklad

Během uplynulého dne provedli krymští záchranáři operaci, při které bylo více než 1700 výbušných předmětů.

Z operace
17. srpna 2019 - 10:15

Při odmínování území Kerčské pevnosti,  byl objeven muniční sklad z doby Velké vlastenecké války. Nebezpečné nálezy byly identifikovány jako fragmentační bomby o hmotnosti 2,5 kg v množství 1700 kusů. a jedna vysoce výbušná bomba o hmotnosti 100 kg.

„Úkolem pyrotechnických odborníků ruského ministerstva pro mimořádné události je zajistit bezpečnost  v Kerčské pevnosti pro turisty a místní obyvatele. Dodnes zachované architektonické objekty v pevnosti mají historickou a kulturní hodnotu. Vzhledem k tvrdým bitvám během válek na jeho území však stále zde  můžeme vidět „válečné artefakty“, které si udržely své bojové schopnosti,“ uvedl Alexander Jeremejev, šéf hlavního ředitelství ruského ministerstva pro mimořádné události v Krymské republice.


Veškerá nalezená munice byla odstraněna a předána zvláštní námořní jednotce hlavního ředitelství Ministerstva pro mimořádné situace Krymské republiky, která přepravila výbušný náklad na speciální cvičiště a v souladu se všemi bezpečnostními opatřeními provedla operaci k jeho zničení.

Odminování území Kerčské pevnosti, která se nachází na mysu Ak-Burun v Kerčském průlivu, bude pokračovat až do konce srpna.


Kerč je přístavní město na Krymském polostrovu, nachází se na jeho východním výběžku na břehu Kerčského průlivu mezi Azovským a Černým mořem. V současné době zde žije téměř 150 000 obyvatel. Již v 6. století př. n. l. zde existovalo starořecké město Pantikapaion, které bylo centrem Bosporské říše. V byzantské éře zde vznikla pevnost Bospor.

(rp,prvnizpravy.cz,mchs.gov,foto:mchs.gov)