Svátek má: Otmar

Zprávy

Velikost textu:

Čínská armáda přijala do výzbroje novou stíhačku 5. generace J-20!

Čínská armáda přijala do výzbroje novou stíhačku 5. generace J-20!

Čínské letectvo přijalo pátou generaci „stealth“ stíhacího letounu „Chengdu-20“ (J-20), s odkazem na zprávu ústřední televize Číny to uvedla RIA Novosti.

Čínská stíhačka "Chengdu-20" páté generace
10. února 2018 - 04:20

Čínská stíhačka má konkurovat americkým strojům páté generace F-22 Raptor a F-35.

Tento očekávaný krok svědčí o tom, že se čínské ozbrojené síly vybavují stále modernější high-tech technikou. Jedná se o první stealth stíhačku vyrobenou v Asii.

Podle čínského vojenského letectva nový stroj lépe pomůže zajistit bezpečnost vzdušného prostoru, jakož i zachování státní suverenity a územní celistvosti Číny.

The Diplomat: Čína poprvé otestovala střelu s hypersonickým kluzákem!

Čína představila „Chengdu-20" před dvěma lety na letecké show Airshow China 2016 v Žuhai (Guangdongu). Vývojem stíhačky se zabývala společnost Chengdu Aircraft Industry Corporation. První zkušební let byl proveden počátkem roku 2011.

Kromě „Chengdu-20" Čína vyvíjí další stíhačku páté generace - "Chendu-31" (J-31), a ta bude létat vybavena ruskými leteckými motory RD-93. Toto letadlo nejprve vzlétlo 31. října 2012.


Rychlý pokrok čínské techniky vyvolává chmury na tváři Pentagonu. Zároveň americké zdroje tvrdí, že je dosažen částečně vojenskou a průmyslovou špionáží.

(kou, prvnizpravy.cz, ria.ru, foto: arch.)