Svátek má: Mahulena

Zprávy

Velikost textu:

DM: Španělskou ministryni obrany si "vychutnali" ruští žertéři!

DM: Španělskou ministryni obrany si "vychutnali" ruští žertéři!

Slavní ruští prankeři Vovan a Lexus si pohráli se španělskou ministryní obrany, uvedl škodolibě britský bulvární list The Daily Mail.

María Dolores de Cospedal, ministryně obrany
19. listopadu 2017 - 10:15

Zatelefonovali Marii Dolores de Cospedalové jménem jejího lotyšského protějška a uvedli, že bývalý šéf Katalánska Carles Puigdemont má přezdívku Chipollino a dlouhodobě spolupracuje  s ruskou zpravodajskou službu, jako polovina turistů, kteří tam přijíždějí k odpočinku, a také nabídli poslat lotyšské vojáky do Barcelony.

Španělská ministryně obrany se stala obětí dvou známých prankerů, kteří ji ujistili, že bývalý šéf Katalánska Carles Puigdemont je agent ruské rozvědky přezdívaný Chipollino, napsal The Daily Mail.

Vydání připomíná, že před dvěma lety Rusové Alexej Stoljarov a Vladimir Kuzněcov, lépe známi jako Lexus a Vova, zazářili v médiích po volání Siru Elton Johnovi, a donutili zpěváka se zamyslet na tím, že promluví o právech sexuálních menšin s Vladimirem Putinem.

Tentokrát se ve svízelné situaci ocitla María Dolores de Cospedalová, která zřejmě věřila, že mluví s ministrem obrany Lotyšska, poznamenaly noviny. Pranker Stoljarov jí řekl, že Puigdemont, který může být vydán z Belgie do Španělska a 30 let uvězněn za organizaci vzpoury, pracuje pro ruskou rozvědku.

Když pranker dodal, že ve skutečnosti 50% ruských turistů, kteří navštíví Katalánsko rovněž spolupracují s ruskými zvláštními službami, byla španělská ministryně obrany v šoku a šokovaně opakovala oznámené číslo před pokračováním konverzace, uvedl deník. Maria Dolores de Cospedal slíbila, že předá obdržené informace předsedovi vlády Španělska.


V určitém bodě v rozhovoru, který se stal známý veřejnosti a byl zveřejněn španělskými novinami ke smutku španělské ministryně, její falešný lotyšský kolega nabídl poslat armádu své země do Barcelony. María Dolores de Cospedalová odpověděla, že zprávu o činnosti Puigdemonta pro ruské speciální služby předák premiérovi a zeptala se „zdroje“, jak dlouho ví o spojení bývalého šéfa Katalánska s ruskou rozvědkou.

Pak dodala: „Myslím, že máme situaci pod kontrolou, protože lež Puigdemonta a jeho spojenců v Evropě je odhalena, ale je důležité, aby byla známa celá pravda.“

Následně Dolores de Cospedalová napsala na Twitteru zprávu, kde trvala na tom, že měla podezření, že ji volala dvojce chuligánů. Napsala, že to byl velmi podivný rozhovor. Požádala účastníky, aby mluvili anglicky, ale nechtěli. „Odstranili tlumočníka. Podezíravě jsem je nechala  mluvit a nevolala. Teď vím, že jsou to Rusové," uvedla španělská ministryně obrany.

Přesto španělští uživatelé sociálních sítí reagovali na tuto zprávu velmi emotivně, a setkala se  výroky v duchu: „Tohle je v čele španělské armády !!!“ Jeden z uživatelů dokonce uvedl: „S takovým ministrem obrany a ministrem zahraničních věcí, jako ve Španělsku, je vznik nezávislé Katalánské republiky jen otázkou času."


Začátkem tohoto roku Vova a Lexus vedli rozhovor s americkým ministrem energetiky, který věřil, že měl více než 20 minut telefonický rozhovor s ukrajinským premiérem Vladimirem Grojsman o prasečí kejdě, jako zdroj energie, připomněl Daily Mail.

(kou, prvnizpravy.cz, dailymail.co.uk, foto: arch.)