Svátek má: Helena

Zprávy

Velikost textu:

Dortmund vyzbrojuje své úředníky obušky a pepřovými spreji

Dortmund vyzbrojuje své úředníky obušky a pepřovými spreji

Německo je tak bezpečná a klidná země, že Dortmund nyní vybavuje zaměstnance bezpečnostní služby obušky.

Ilustrační foto
20. ledna 2019 - 06:20

Obušky jsou určeny jako ochrana proti agresivním  a nepřizpůsobivým „občanům“, kteří se mohou objevit náhle a mohou způsobit katastrofu ve městě.

Může jít také o ochranu důchodců, které jako chodce šikanují  agresivní lidé svými  „ nadupanými auty“  a ignorují práva ostatních.

Proto město Dortmund nyní vybavuje všechny policisty na ulici obušky. Tak bylo rozhodnuto po zkušebním období.  Kromě obušku dostanou i vestu odolnou proti propíchnutí, která je důležitou složkou osobních ochranných prostředků i pro pořadatelské služby.

Povolení nosit obušky bylo "oceněno" úředníky, řekl starosta Ullrich Sierau. Stále více městští úředníci obsluhují agresivní občany, které se ani nesnaží chovat slušně.

Dále policisté v Dortmundu a v mnoha dalších obcích nosí ochranné vesty, pouta a pepřový sprej. Dortmund zaplatil kolem 11.000 za 46 obušků.


„V Německu ze strany migrantů dochází k násilí stále, to není nic nového, ale přestalo se o tom psát, německá vláda se snažila  takové zprávy utajit,“ uvedl Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz.

Vlna znásilnění v Německu pokračuje každý den, rozšířila se do měst ve všech 16 spolkových státech. Veřejný prostor pro ženy a děti je stále nebezpečný, jde například o setkání s migranty na plážích, cyklostezkách, hřbitovech, v nočních klubech, obchodech s potravinami, hudebních festivalech, parkovištích, hřištích, školách, nákupních centrech, taxíky, autobusy veřejné dopravy, tramvaje, vysokorychlostní vlaky a metro, ve veřejných parcích a náměstích, v bazénech a veřejných toaletách, tam všude dochází k napadeni. Nikde to není bezpečné.


(rp,prvnizpravy.cz,politikstube,foto:arch.)