Svátek má: Mahulena

Zprávy

Velikost textu:

Francouzská "neviditelná" loď se „rozsvítila“ na ruských radarech!

Francouzská "neviditelná" loď se „rozsvítila“ na ruských radarech!

Francouzská fregata La Fayette se nemohla krýt před sledovací stanicí Černomořské flotily, sdělil RIA Novosti zdroj z vojenských struktur Krymu.

Francouská "stealth" fregata La Fayette
20. listopadu 2017 - 13:06

V pondělí vstoupila fregata La Fayette do Černého moře. Je vybavena technologií "stealth" a je vyzbrojena protiletadlovými raketami.

Jak uvedl zdroj agentury, ruské radary vidí lodě této třídy na stovky kilometrů.

„Propagovaná technologie“ stealth „narazila, když se setkala s ruským elektronickým průmyslem Fregata La Fayette se při průjezdu Bosporem „rozsvítila“ na monitorech rádiotechnických služeb Černomořské flotily,“ řekl spokojeně zdroj.


Podle něj je pak radar doprovázel La Fayette. K ní se také „připojila" sledovací loď.

Francouzská fregata je vyslána do východní části Černého moře, pravděpodobně k břehům Gruzie. "V černomořské oblasti se La Fayette nemůže před námi skrývat," dodal zdroj.

Fregata je určena pro operace v krizových oblastech, nese několik raket a helikoptéru Panther. Do třídy La Fayette patří pět lodí, z nichž první byla spuštěna na vodu v roce 1992.


Není to první vstup francouzské válečné lodi do Černého moře. Naposledy zde plula fregata La Fayette v březnu. Navštívila rumunský přístav Konstanca a rovněž se zúčastnila společných cvičení s rumunským námořnictvem.

(kou, prvnizpravy.cz, ria.ru, foto: arch.)