Svátek má: Darina

Zprávy

Velikost textu:

Gabbardová: Proti válce s Íránem, bude ta v Iráku „pouhou maličkostí"!

Gabbardová: Proti válce s Íránem, bude ta v Iráku „pouhou maličkostí"!

Politika současné administrativy USA je plná války s Íránem a tato válka bude stát Američany víc než kterákoliv jiná v historii, věří americká prezidentská kandidátka, demokratická kongresmanka Tulsi Gabbardová.

Tulsi Gabbardová, americká kongresmanka
20. května 2019 - 04:20

Podle ní Spojené státy již utratily biliony dolarů na svržení režimů v jiných zemích a dosáhly pouze posílení teroristických skupin.

Fox News: Dnes prezident trvá na tom, že rozhodnutí v Bílém domě přijímá pouze on. Mezitím dochází k úniku informací o tření ve správě. Takže předpokládá se v Íránu určitý druh intervence? Budeme diskutovat o tom všem se zvláštním hostem této otázky, kongresmankou z Havaje a kandidátkou na prezidentské volby v roce 2020, demokratkou Tulsi Gabbardovou.

Pojďme tedy diskutovat o slovech ministra obrany v The Wall Street Journal: „Toto je případ, kdy důvěryhodné zpravodajské informace vedly k měřeným a vhodným opatřením.“ Víme, že s některými v Kongresu se konala instruktáž. A teď se s vás snaží příští týden informovat. Jste si jistá, že sadministrativa podniká kroky podle toho, co skutečně ví?


Tulsi Gabbardová: "Těším se na tento briefing. Můžu vám říci jako voják: sloužila jsem v Národní gardě více než 16 let, dvakrát jsem byla poslána na Blízký východ a v Kongresu sloužím ve Sněmovně reprezentantů pro mezinárodní záležitosti a ozbrojené síly více než šest let ... A dvě věci vím velmi dobře.

Zaprvé, za válku je třeba draze platit lidskými životy. Všechny tyto války na Blízkém východě, v Iráku ... Tisíce mých bratrů a sester v uniformě zemřely, a ještě více jich bylo zraněno.

A také vím, kolik to stojí americký lid. Bilióny dolarů, které jsme utratili na ničivé války, abychom změnili režimy, a to jen po (teroristických útocích) 11. září. A to, že všechny tyto války podkopaly naši národní bezpečnost a posílily teroristické skupiny jako IS a al-Kajda ...

Když tedy hovoříme o možné válce s Íránem - a vzniká dojem, že jsme na této cestě došli nebezpečně daleko - myslím, že je důležité, aby Američané věděli, že ve srovnání s válkou s Íránem se válka v Iráku nezdá být ničím jiným, než maličkostí. Rozměry ničení a nákladů budou mnohem větší, než kdykoliv v naší historii."

(kou, prvnizpravy.cz, foxnews, foto: repro foxnews)