Svátek má: Filip

Zprávy

Velikost textu:

Handelsblatt: Konec trpělivosti Berlína s útoky na „Nord Stream - 2“!

Handelsblatt: Konec trpělivosti Berlína s útoky na „Nord Stream - 2“!

Berlín po dlouhou dobu reagoval „velmi zdrženlivě" na tvrdou kritiku Washingtonu ohledně ruského plynovodu „Nord Stream-2“. Jenže „klidná trpělivost" německé vlády, zdá se, skončila, napsal Handelsblatt.

Ilustrační foto
22. ledna 2019 - 04:20

Německá vláda se postavila na obranu plynovodu „Nord Stream – 2“ před „masivní kritikou" ze Spojených států, informoval německý deník Handelsblatt.

Již několik měsíců „útoky" Spojených států na „Nord Stream - 2“ zatěžovaly německo-americké vztahy. Celou dobu  na tvrdou kritiku z Washingtonu reagoval Berlín „velmi zdrženlivě". Jenže „klidná trpělivost" německé vlády se zdá skončila, uvedl autor článku Klaus Stratman.

„Z „Nord Streamu - 2" nebude klacek k bití," prohlásil německý ministr hospodářství Altermeier v rozhovoru pro Handelsblatt.


Podle Altmayera stavba plynovodu "již daleko pokročila a kilometry potrubí byly položeny do moře".

„Federální vláda nebude do tohoto procesu zasahovat, jelikož pro to neexistují žádné právní důvody," uvedl šéf německého federálního ministerstva hospodářství.

S pozicí Petra Altmeiera, pokračoval autor článku, také souhlasí německý ministr zahraničí Heiko Maas, který nedávno navštívil Rusko a Ukrajinu.

Jak novinář Handelsblattu poznamenal, těsně předtím, než letěl do Moskvy, německý ministr zahraničí jasně uvedl, že výstavba paralely „Nord Stream - 2“ nezastaví ani hrozby Spojených států, že uvalí sankce na německé společnosti účastnící se projektu.

(kou, prvnizpravy.cz, handelsblatt.com, foto: arch.)