Svátek má: Emil

Zprávy

Velikost textu:

Hysterie kolem Ukrajiny slouží k vykreslení Ruska jako nepřítele

Hysterie kolem Ukrajiny slouží k vykreslení Ruska jako nepřítele

Hysterie kolem Ukrajiny slouží k vytvoření Ruska jako nepřítele. V současné rusofobní rétorice však již není ani pozadí jakéhokoli smyslu. Píše komentátor Krakauer na polském webu Obserwator Polityczny.

Ukrajinský voják
21. ledna 2022 - 06:20

Pokud se někomu na Západě opravdu zdá, že NATO může zahrnovat Ukrajinu  s jeho vojenským současným stavem, tak je to šílenství. Ani ne proto, že by to byl špatný nápad. Naopak z pohledu geostrategie a zájmů NATO vůči Rusku a celému povodí Černého moře - ovládnutí území Ukrajiny je tah, který se vyrovná potenciálu první Polské republiky! Jde o to, že neexistuje žádná skutečná síla, která by to dokázala zajistit, aby Ukrajina byla spolehlivý spojenec. Tamní oligarchové hrají vlastní hru na ochranu svých zájmů, svých – tedy – doslova svých. Pokud by měli zapálit vlastní zemi nebo zatratit svůj vlastní národ, mnoho z nich by neváhalo.

V našich médiích se hodně mluví o stovkách tisíc ruských vojáků rozmístěných na několika místech okolo Ukrajiny. Každý nádech hrdinských republik Donbasu je prezentován jako útok na celou západní civilizaci a téměř útok na Paříž! Nic se ale nemluví o tom, že Ukrajina neustále provádí aktivity, jak terorizuje lidi drony, mobilizuje vlastní jednotky a připravuje válku. Přitom stále dostávají velké množství zbraní ze Západu. Víme jen část toho, co může být předloženo médiím. Nevíme, co se vlastně na Ukrajině nachází. Pokud tam však jsou západní vojáci a vy víte, že jsou tam Američané i Britové, není divu, že to v Moskvě a Minsku vyvolává otazníky. Prosím, zvažte, co by udělali Američané kdyby by se ruští vojáci vrátili na Kubu a do Venezuely? Podívejte se prosím na mapu střední a východní Evropy – k pochopení ruských zájmů opravdu nepotřebujete filozofii.Symptomatický je návrat Petra Porošenka, bývalého prezidenta této země, proslulého pasivitou v případě genocidy v Oděse a dalších ostudných rozhodnutí či jejich nedostatku, na Ukrajinu. Interní obvinění ze spolupráce s tzv separatisty - jak jsou delikátně popisováni hrdinští povstalci z Donbasu v Kyjevě, to je tam standard a není v tom žádná logika a nelze pochopit, kdo, jak a čím se odkazuje na fakta - splývající s vytvořeným příběhem. Ani vzájemné grilování místních miliardářů však neodvede pozornost veřejného mínění, které by si minimálně z poloviny přálo normalizovat vztahy s Ruskem.

Takže vše, co se odehrává na východě, by se nemělo posuzovat z hlediska binárního, dobrého a špatného, není a nikdy nebylo to tak jednoduché a jednoznačné. Musíte začít přemýšlet.


Dělá to Německo, jehož politiku lze hodnotit jako naivní, škodlivou a proti NATO, ale je to reálná politika. Chceme jít do války? Ve jménu Bandery a dalších „hrdinů"? Snad v rámci tradice každoročně uctívané v centru Rigy, kde se vzpomíná na „hrdiny“ SS, kteří padli za Lotyšsko? Je známo, že se jedná pouze o symboly, ale stále jsou to živé symboly, používané k definování národní identity. Prosím, pamatujte, že naši identitu ti zločinci zlikvidovali na biologické úrovni a osvobození našich zemí k nám přišlo z východu! Toto jsou fakta.


Je však nemožné pochopit, proč dnes, při vší smůle, kterou máme - Západ stále usiluje o vytvoření Ruska jako svého nepřítele? Rusové navrhli rozhovory, Američané je zahájili, ale nechovali se konstruktivně. Celkově nebylo dosaženo ničeho kromě protokolu o nesrovnalostech. Nevěští to nic dobrého. Vzhledem k tomu, že je třeba situaci zredukovat na fakta, chce Západ udělat vše pro to, aby ovládl Rusko z jihu, byly učiněny pokusy o zapálení Kazachstánu, ale to se nezdařilo - Ukrajina tedy zůstává jako již stálÉ a existující ohrožení. Pro Rusy je tato situace těžká, Nic dobrého z toho nevzejde.

Hysterie kolem Ukrajiny slouží k vytvoření Ruska jako nepřítele, k udržování mýtu o velkém chladném a hrozivém medvědovi. Nenechme se ještě jednou napálit. Vezměte prosím na vědomí, že Německo velmi jasně projevuje své samostatné zájmy. A to je pro nás velmi důležité vodítko – jak se chovat a jak se nechovat. Vždy se však vyplatí chovat se slušně.

(rp,prvnizpravy.cz,obserwatorpolityczny,foto:arch.)