Svátek má: Viola

Zprávy

Velikost textu:

Německo vyzvalo Kyjev, aby zavřel skandální a nenávistný web!

Německo vyzvalo Kyjev, aby zavřel skandální a nenávistný web!

Německé ministerstvo zahraničí vyzvalo Ukrajinu, aby uzavřela skandální stránky "Mírotvůrce".

Nenávistný web chrání ministr vnitra Arsenij Avakov
15. listopadu 2018 - 11:06

Uvedl to deník Die Zeit s odkazem na německé ministerstvo zahraničí.

„V minulosti jsme jasně dali najevonaši pozici vůči ukrajinské straně a trvali jsme na tom, aby ukrajinská vláda přijala opatření k uzavření tohoto webu. Děláme to i nyní," sdělilo ministerstvo.

Reagovalo tak na skutečnost poznamenáno, že bývalý německý kancléř Gerhard Schröder byl zařazen do „seznamu nepřátel Ukrajiny" na webové stránce „Mírotvůrce". A to poté, co na stránkách německého deníku Aachener Nachrichten vyjádřil pochopení k připojení Krymu k Rusku s tím, že se časem bude muset tato realita uznat.


Seznam „nepřátel státu" má tisíce příspěvků, včetně bývalé premiérky Julie Tymošenkové. Na stránky se dostali novináři – i zahraniční – kteří pokrývali události v Donbasu včetně osobních údajů a adres. Ti se pak stali terčem vyhrožování. Navíc dvě osoby, které byly na seznamu uvedeny byly v Kyjevě zabity a existuje podezření pro návodnost tohoto nenávistného webu.

Na začátku října bylo hlášeno, že více než 300 obyvatel Zakarpatí s maďarským občanstvím se rovněž dostalo do databáze této stránky.

Ovšem zdá se, že jen apel na ukrajinskou vládu stačit nebude. Die Zeit připomněl, že za stránkami stojí kamarád současného ukrajinského ministra vnitra Arsenije Avakova.

(kou, prvnizpravy.cz, zeit.de, foto: arch.)