Svátek má: Vojtěch

Zprávy

Velikost textu:

Newsweek: Senátor srovnal Trumpa se Stalinem kvůli „útokům na média"!

Newsweek: Senátor srovnal Trumpa se Stalinem kvůli „útokům na média"!

Republikánský senátor Jeff Flake kritizoval amerického prezidenta za jeho postoj k médiím. Podle jeho názoru se Donald Trump chová jako „sovětský diktátor" Josef Stalin, označuje nepříjemné televizní kanály a tisk „nepřáteli lidí", uvedl Newsweek.

Josef Stalin
22. října 2018 - 11:04

Publikace připomíná, že Trump opakovaně kritizoval novináře za „dezinformace". Kromě toho založil pro média speciální ocenění „Fake News Awards“, která považuje za „nejzkorumpovanější a nejlživější".
 
„Když nějaká osoba v moci, která nazývá jakýkoliv nelíbící se mu tisk „fake news", měla by být podezřelá tato osoba, ne tisk," říká se v projevu Flakeho, s nímž se chystá vystoupit příští týden krátce před představením „ocenění“ Fake News Awards.
 
„To svědčí o stavu, v němž se nachází naše demokracie. To, že náš prezident používá notoricky známá slova, kterými Josef Stalin popisoval své nepřátele," zdůraznil senátor.

 
„Mělo by být poznamenáno, že tato fráze „nepřítel lidu" byla tak naplněna zloboui, že i Nikita Chruščov zakázal jeho použití. Řekl sovětské Komunistické straně, že tato fráze byla zavedena Stalinem, aby „zničila lidi", kteří nesouhlasí s nejvyšším vůdcem," uvedl Flake.
 
„To samo o sobě by mělo být pro nás velkou hanbou v tomto orgánu moci. Zvláště pro ty z nás, kteří jsou ve straně prezidenta. Protože jsou to hanebná, nechutná prohlášení," dodal republikánský politik.
 
Podle něj je svobodný tisk „nepřítelem despotů" a ne „nepřítelem amerického lidu". Tím poslední termínem Trump popsal několik televizních kanálů v jednom z jeho tweetů, upozormil Newsweek.

(kou, prvnizpravy.cz, newsweek.com, foto: arch.)