Svátek má: Kamil

Zprávy

Velikost textu:

Polský poslanec: Nechci v očích myslících lidí vypadat jako idiot!

Polský poslanec: Nechci v očích myslících lidí vypadat jako idiot!

Poslanec Janusz Korwin-Mikke odmítl podpořit rezoluci polského parlamentu na podporu ruského blogera Alexeje Navalného.

Janusz Korwin-Mikke, polský poslanec
25. ledna 2021 - 10:16

Polský Sejm přijal většinou hlasů rezoluci, ve které byl vyjádřen „obdiv k neotřesitelnému postoji Alexeje Navalného“. Jediným poslancem, který hlasoval proti, byl Janusz Korwin-Mikke ze Strany svobody a nezávislosti Konfederace.

„Postavili jsme se proti tomuto dekretu, protože speciální služby neposkytly žádné další informace o tom, že by byl Navalnyj otráven Rusy. Nebudu v očích myslících lidí vypadat jako idiot. V případě Viktora Juščenka je téměř jistě známo, že Američané udělali vše pro to, aby vyhráli volby. Cílevědomá práce. Mám podezření, že je to stejné s Navalnym,“ uvedl Janusz Korwin-Mikke.

Poslanec ze stejné politické strany  Robert Vinnitsky se zdržel také hlasování a zdůraznil, že přijetí takového dokumentu „způsobí Polsku výsměch“.

„První verze usnesení byla emotivním a publicistickým manifestem. Díky vlivu naší kritiky a návrhů se obsah usnesení změnil. Ale podle našeho názoru je to stále příliš novinářské a nedostatečné státně-diplomatické prohlášení, “vysvětlil Vinnitsky .


Na twitteru Korwin-Mike napsal:
...Něco tu nechápu ... Těchto 449 naivních lidí si myslí, že by pro Rusko bylo mnohem lepší, kdyby mu například vládl pan Aleksandr Navalnyj, a ne Vladimir Putin .. .
…449 z nich chce demokracii v Rusku?!
60% Rusů považuje Stalina za „největšího Rusa (!?) V historii“ a chce, aby se SSSR vrátil. A pan Putin nevzal do Ruské federace (navzdory jejich žádostem!) Osetii, Podněstří, Doněckou RL, Luhanskou RL
... Navalny by neváhal. A zeptejte se ho na Krym!
... kdo je tedy proruské seskupení: já a Konfederace - nebo tato levicová koalice PO-PiS-PSL-SLD?

(rp,prvnizpravy.cz,twitter,foto:arch.)