Svátek má: Helena

Zprávy

Velikost textu:

Porošenko vyhlásil akční plán na příštích pět let

Porošenko vyhlásil akční plán na příštích pět let

Ukrajinský prezident Petro Porošenko vyhlásil akční plán pro Ukrajinu na příštích 5 let, ačkoliv tvrdí, že zatím není připraven kandidovat na další prezidentské období.

Petro Porošenko
17. prosince 2018 - 03:20

V příštích pěti letech musí Ukrajina učinit tři důležité kroky, uvedl Petro Porošenko během tiskové konference v Kyjevě.

„Dalších 5 let bude ještě důležitější. Tři hlavní kroky, které musíme udělat. Za prvé, dosažení míru na základě národních zájmů Ukrajiny. Ne na základě kapitulace. Za druhé, překonat ekonomické důsledky války a hospodářské blokády Ruské federace, "uvedl Porošenko.

Ukrajinský prezident Petro Porošenko se omluvil za svůj slib, že v krátké době dokončí boj v Donbasu a řekl, že se za to stydí.
„Stydím se a omlouvám se za to, že jsem předložil neopodstatněné naděje na ukončení války," citoval Porošenka kanál „112 Ukrajina“.

Podle něj lze "najít tisíce vysvětlení a stovky výmluv," ale slib, který učinil, je "chybou".

"A znovu se omluvím ukrajinskému lidu, kterým jsem dělal nepřiměřené naděje," řekl Porošenko. Ukrajinský prezident také vyzval všechny politiky, aby "slibovali velmi zodpovědně."

"Za třetí musíme splnit kritéria požadovaná pro vstup do EU a NATO," dodal ukrajinský prezident.


Ukrajinský prezident Petro Porošenko řekl, že v současné době není připraven říci, zda se zúčastní prezidentských voleb v zemi v březnu 2019.

"Nyní nejsem připraven! Protože nemáme volební kampaň. Myslíte si, že je teď vhodná příležitost o tom teď mluvit?" citoval Porošenka kanál "112 Ukrajina ".

Řekl také, že pokud by bylo rozhodnuto ho nominovat na druhé prezidentské období, tak "bude existovat zvláštní příležitost, kdy mohou novináři o tom diskutovat".

(rp,prvnizpravy.cz,unn, foto:arch.)