Svátek má: Jiří

Zprávy

Velikost textu:

Rozčílený Lavrov: Úder americké koalice v Sýrii byl ilegální!

Rozčílený Lavrov: Úder americké koalice v Sýrii byl ilegální!

Úder na syrské vládní sily byl protizákonný a porušuje svrchovanost Sýrie, prohlásil rozhněvaný ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.

Sergej Lavrov, ruský ministr zahraničí
19.květen 2017 - 18:06

„Ať už byl důvod pro rozhodnutí velení USA pro takový úder jakýkoliv, je to nelegitimní a  nezákonné a jedná se o další zjevné porušení suverenity Syrské arabské republiky,“ zdůraznil  novinářům.

Lavrov řekl, že Spojené státy se snažily ospravedlnit útok na Sýrii tím, že „vládní síly vytvořily hrozbu opozici, která spolupracuje s americkou armádou v koalice, která je vedená Američany“.

Ministr uvedl, že podle některých zpráv bylo při tomto úderu zabito také několik desítek civilistů. Řekl, že Moskva nyní prověřuje všechny podrobnosti o tom, co se stalo.

Nový úder Washingtonu zabíjel syrské vojáky!

„Jsme velmi znepokojeni, že začne erodovat obecné pochopení, že je třeba sjednotit úsilí všech, kteří skutečně oponují na zemi i ve vzduchu teroristům IS a bývalé Džebhat-an-Nusra,“ konstatoval Lavrov.

„To vše samozřejmě přichází uprostřed zesilujících výzev Washingtonu a od některých dalších západních metropolí, aby se zastavily veškeré kontakty s Bašárem Asadem,“ řekl šéf ruského ministerstva zahraničních věcí a poznamenal, že „to je ve skutečnosti podbízení teroristům“.

(kou, prvnizpravy.cz, ria.ru, foto: arch.)