Svátek má: Prokop

Zprávy

Velikost textu:

Šest Su-57 vedlo The Drive k myšlenkám o „agresivní politice" Ruska!

Šest Su-57 vedlo The Drive k myšlenkám o „agresivní politice" Ruska!

Před setkáním s americkým ministrem zahraničí Mikem Pompeem jel Vladimir Putin do státního leteckého zkušebního střediska Čkalov, kde si prohlédl nové vzorky ruské vojenské techniky.

Ilustrační foto
16. května 2019 - 10:10

Letadlo ruského prezidenta bylo doprovázeno šesti stíhačkami Su-57. Toto vedlo vydání The Drive k úvaze, že Kreml nemá plány opustit „agresivní” zahraniční politiku a vojenskou modernizaci.

Před cestou do Soči na setkání s americkým ministrem zahraničí Mikeem Pompeem odletěl Vladimir Putin zkontrolovat různé vojenské jednotky. Podle The Drive, Putin letěl do jihozápadní oblasti země v prezidentském letadlu Il-96-300PU, doprovázeném šesti Su-57, což je asi polovina z celkového počtu těchto moderních bitevniků.
 
Jak pokračoval autor článku, Rusko uvedlo, že odkládá masovou výrobu tohoto typu letadel, ale také hledá nové mezinárodní partnery, kteří by zahájili masovou výrobu. Kreml nedávno nabídl Turecku, které by mohlo být vyloučeno ze společné výroby útočných stíhaček F-35 kvůli pozici USA a dalších spojenců NATO k plánovanému nákupu ruských systémů protivzdušné obrany S-400. Ačkoli, samozřejmě, Su-57 není ekvivalentní k F-35, ale pokud jeho funkčnost je taková jak se říká, pak se u něm předpokládá přítomnost množství pokročilých schopností.

 
Po přistání v Čkalovském státním letovém testovacím centru Putin také zkontroloval komplex moderních zbraňových systémů, včetně hypersonické rakety „Kinžal-47M2“ a jejího nosiče, modifikovaného letadla MiG-31. Rovněž se hlásilo, že ruský prezident zkontroloval ještě bvyvíjený bezpilotní letoun Suchoj „S-70 Okhotnik-V“, ačkoli Kreml nezveřejnil žádné nové fotky.

Ruský prezident měl také příležitost seznámit se s nejnovějšími modely stíhacích letounů třídy MiG, včetně MiG-35 a Su-35. Byly také představeny různé systémy protivzdušné obrany, včetně nového systému vzdušné obrany středního doletu „S-350 Viťaz“, který zahájil masovou výrobu v březnu 2019, a četných variaccí systému protivzdušné obrany „Pancir“.
 
Putin odjel do Soči, kde se setkal s americkým ministrem zahraničí Mikem Pompeem. Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov odmítl myšlenku, že návštěva ruského prezidenta ve Státním leteckém zkušebním středisku v Čkalově by měla poslat zprávu Pompeovi před jejich schůzkou.

Jak však autor článku uzavřel, tato návštěva zdůraznila, že „Kreml nemá v úmyslu opustit agresivní zahraniční politiku a úsilí o modernizaci, bez ohledu na to, zda se vztahy USA s Ruskem zlepší nebo ne.“

Tato úžasná dedukce zazněla právě v okamžiku, kdy americký tisk oznámil, že Pentagon hodlá vyslat 120 tisíc vojáků na Blízký východ proti Íránu.

(kou, prvnizpravy.cz, thedrive.com, foto: youtube)