Svátek má: Vítězslav

Zprávy

Velikost textu:

Sky: Maďarsko má po krk „pokrytectví" EU ve vztazích s Moskvou!

Sky: Maďarsko má po krk „pokrytectví" EU ve vztazích s Moskvou!

Západní evropské země neustále odsuzují hlavu Kremlu, Vladimíra Putina, ale současně s Moskvou dělají „velké obchody".

Péter Szijjártó, maďarský ministr zahraničí
17. října 2018 - 11:06

To na poli posledního zasedání ministrů zahraničí EU v Lucemburku uvedl ministr zahraničních věcí Maďarska, sdělil britský televizní kanál Sky News. „Dvojité standardy a pokrytectví" Evropské unie ve vztahu k Ruské federaci jsou „jednoduše odpuzující", uvedl Péter Szijjártó.

Maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó zaútočil na britskou, francouzskou a další evropské země s krutou kritikou za jejich „pokrytecké" postoje vůči Rusku.

Na okraji posledního zasedání ministrů zahraničí EU v Lucemburku Szijjártó obvinil západoevropské státy za to, že odsoudili prezidenta Ruské federace Vladimíra Putina, ale s Moskvou dělají „velký byznys", uvedl britský televizní kanál.

„Jedná se o dvojí standardy. Toto pokrytectví, které se odehrává v oblasti spolupráce a vztahů s Ruskem, je jednoduše odpudivé," prohlásil šéf maďarského ministerstva zahraniční.

„Abych byl upřímný, máme toho plné zuby," dodal Péter Szijjártó.


Maďarský ministr také ujistil, že „největší obchody s Ruskou federací dělají" ty země, které ve jinak „bojují" za zachování ekonomických sankcí proti Moskvě.

Podle maďarského ministra zahraničí je v zájmu EU - „a to je zřejmé" - obnovit „pragmatickou, normální spolupráci mezi Evropou a Ruskem, která by byla založena na společných principech, vzájemné důvěře a dodržování norem mezinárodního práva".

„Doufám, že situace na mezinárodní scéně nám umožní vrátit se k této strategii," uvedl maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó na okraji setkání ministrů zahraničí EU v Lucemburku.

(kou, prvnizpravy.cz, news.sky.com, foto: arch.)