Svátek má: Daniel

Zprávy

Velikost textu:

Stephen Hawking předpověděl „šílený žár" na Zemi!

Stephen Hawking předpověděl „šílený žár" na Zemi!

Pokračování globálního oteplování způsobí, že život na Zemi bude nesnesitelný, tvrdí známý britský fyzik Stephen Hawking.

Stephen Hawking, světoznámý fyzik
12. ledna 2018 - 11:04

Vypověděl o tom světoznámý vědec ve druhé epizodě svého videoprojektu „Oblíbená místa" (Stephen Hawking's Favourite Places).

Profesor předpokládá, že Země může opakovat osud Venuše, pokud se problém skleníkového efektu nevyřeší. Podle NASA před čtyřmi miliardami let Venuše připomínala Zem - pravděpodobně měla vodu, vegetaci a teploty na planetě odpovídaly současnému pozemskému. Avšak akumulace skleníkových plynů v atmosféře oteplila Venuši na 460 stupňů Celsia.


Vzhledem k tomu, že věk Země činí 4,5 miliardy let, bude muset lidstvo v letech 200-500 hledat nový "domov", předpovídá Hawking.

„Při příštím setkání s člověkem, který popírá klimatickou změnu, pošlete ho na Venuši, zaplatím za cestu," cituje fyzika portál CNET.


Dříve Stephen Hawking předpověděl zmizení lidstva do roku 2600. Podle vědce bude populace Země růst, spotřeba energie se zvýší a samotná planeta se změní na "ohnivou ohnivou kouli".

(kou, prvnizpravy.cz, app.curiositystream.com, foto: arch.)