Svátek má: Nora

Zprávy

Velikost textu:

Tagesspiegel: Evropa by měla poděkovat Rusku za pomoc!

Tagesspiegel: Evropa by měla poděkovat Rusku za pomoc!

I kdyby Rusko sledovalo nějaké geopolitické cíle, pomáhá Itálii v boji proti koronaviru, a Evropa by měla být Rusům vděčná, píše německá publikace Der Tagesspiegel.

Ilustrační foto
28. března 2020 - 04:20

Článek uvádí, že Rusko, Čína a Kuba mohou poskytnout pomoc v naději, že dosáhnou určitých cílů. Pokud jde o Peking, jedná se o pokusy přimět zbytek světa, aby zapomněl, jak si špatně vedly čínské úřady při prvním vypuknutí koronaviru. Pro Rusko je to naděje na zrušení sankcí a pro Kubu - hledání mezinárodní solidarity.

„Možná je to tak, ale pomáhají. Tato jednoduchá fráze vyřazuje zuřivost skeptiků, kteří usilují o zastínění pozitivních aspektů, protože jim to připomíná jejich vlastní pasivitu. O nedohledu a mlčení. Zároveň je všem jasné: i když někdo zachrání utonulého muže v naději na medaili, stejně ho zachraňuje. To je důležité,“ upozorňuje autor článku.


Publikace zároveň ukazuje, že chování těchto tří států ostře kontrastuje s politikou evropských vůdců.

„Zřídkakdy měly slova „Evropa“ a „jednota“ v době epidemie koronavirem tak hořkou pachuť jako dnes,“ zdůrazňuje autor článku.

Je nutno dodat, že podle včerejší informace zemřelo za jeden den v Itálii 969 lidí a celkový počet obětí koronaviru tak dosáhl 9 134.

(kou, prvnizpravy.cz, tagesspiegel.de, foto: rerpo ria.ru)