Svátek má: Luboš

Zprávy

Velikost textu:

Turčynov: Alkoholismus a drogy způsobí smrt více Ukrajinců než válka

Turčynov: Alkoholismus a drogy způsobí smrt více Ukrajinců než válka

Oleksandr Turčynov, tajemník ukrajinské Rady národní bezpečnosti, na svých stránkách uvedl, že rozsah šíření drogové závislosti a alkoholismu mezi občany Ukrajiny představuje skutečnou hrozbu pro národní bezpečnost státu.

Oleksandr Turčynov, tajemník ukrajinské Rady národní bezpečnosti
14. září 2018 - 07:20

„Podle statistik, na Ukrajině asi 1 milion lidí má drogovou závislost a ještě více jich trpí alkoholismem. Každý rok se tyto údaje zvyšují o 10-15 procent. Zvláště nebezpečné je, že alkohol a drogová závislost jsou stále častěji rozšiřovány mezi mladými lidmi . Ročně zhruba 120 tisíc lidí umírá na drogovou závislost, alkoholismus a různé nemoci spojené s nimi!“ napsal na svých stránkách Turčynov a pokračoval.

„To znamená, že díky této epidemii ztrácíme o několik řádů větší  počet lidí než ukrajinská armáda na bojišti! Přidejte k tomu obrovské množství Ukrajinců, kteří každoročně opouštějí Ukrajinu při hledání lepšího života a sníženou plodnost, stárnutí národa a zvýšení celkové úrovně úmrtnosti. To vše vede k tomu, že počet Ukrajinců ročně ubývá katastrofální rychlostí, a to vše způsobuje skutečnou hrozbu pro národní bezpečnost naší země!,“ burcuje Oleksandr Turčynov.


"Proto jsem  zahájil společné setkání se zástupci ministerstva zdravotnictví a ministerstva vnitra, se zástupci náboženských a veřejných organizací, abychom vypracovali společnou strategii v této oblasti," dodal Turčynov, „ pouze tím, že zkombinujeme úsilí státních institucí a občanské společnosti, můžeme chránit národ a naši mládež před touto invazí!“

(rp,prvnizpravy.cz,turcynov,foto:arch.)