Svátek má: Kamil

Zprávy

Velikost textu:

Turecko: Krym není ruský ani ukrajinský, je náš!

Turecko: Krym není ruský ani ukrajinský, je náš!

Turecká Haber TV zveřejnila mapu zobrazující „plán přátelství“, to, co nazýváme „Turkic na celém světě.“ Je zajímavé, jak se promění v realitu tato ambiciózní mapa, ale zpráva dál nerozebírá realizaci .

Ambiciózní mapa tureckého "rozmachu"
29. prosince 2020 - 03:20

Podle ruského generálporučíka  Ivašova oficiální Ankara rozšiřuje svůj vliv na bývalé země Osmanské říše a považuje Krym za bývalé území.

Ivašov je bývalý šéf hlavního ředitelství pro mezinárodní vojenskou spolupráci ruského ministerstva obrany.

„Turecko na oficiální úrovni se Zelenského vládou jedná o problému Novorossijska a problému Krymu. Turecko navíc hovoří o Krymu jakoby neutrálně, neuznává jej jako ruský, ale zároveň neslibuje, že jej vrátí Ukrajině. To znamená, že hraje svoji hru, “ řekl generál.Podle Ivašova turecké oficiální dokumenty uvádějí, že Krym je bývalým územím Osmanské říše.

„Takže vidíme, že to neskončí jen u Karabachu. Ale přesun do Střední Asie a aktivita, kterou tam projevují úředníci třetí úrovně, atd., “ poznamenal generálplukovník ve výslužbě.Podle Haber TV jsou Rusové vystrašení konceptem „pěti států - jeden národ“ a že tento projekt je podtržen mnoha dohodami o spolupráci, které Turecko podepsalo s národy jako Uzbekistán, Kazachstán, Turkmenistán a Ázerbájdžán.

Původním plánem byl projekt dvou států s jednou zemí mezi Tureckem a Ázerbájdžánem, ale rychle se šíří.

A pak mapa sdílená společností Haber TV poskytuje některá poměrně významná tvrzení, která pokrývají kromě některých částí velké části Kavkazu, Krymu, velmi velké části Střední Asie, asi 1/3

Podle Haber TV jsou ruská média znepokojena nepřeberným množstvím vojenských dohod, které Turecko uzavřelo se zeměmi, zejména s Ázerbájdžánem, Turkmenistánem, Uzbekistánem a Kazachstánem.

(rp,prvnizpravy.cz,southfront,foto:southfront)